Balustrady ze stali nierdzewnej wytrzymają lata!

balustrada ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej od dawna przestały kojarzyć się z wyłącznie wyposażeniem obiektów przemysłowych i galerii handlowych i szturmem zaczęły wchodzić do salonów w naszych domach, stając się bardzo użyteczną ozdobą. Nic dziwnego – balustrady wykonane ze stali nierdzewiejącej nie tylko wyglądają elegancko i szlachetnie, ale są przy tym bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. 

Balustrady z nierdzewki – jakość i styl na długi czas

Zaletą barierek i balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej jest jakość ich wykonania i precyzja w przygotowaniu produktu, który zachwyci nawet najwybredniejsze gusta. Balustrady stalowe są przy tym bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i wszelkiego rodzaju wgniecenia, a także antykorozyjne, co plasuje je w czołówce barierek idealnych do montowania na balkonach i tarasach. Barierki ze stali świetnie nadają się także jako zabezpieczenie schodów stalowych – zarówno tych wewnętrznych, jak i montowanych na zewnątrz. Dodatkowym atutem balustrad tego typu jest to, że świetnie wyglądają i w pomieszczeniach utrzymanych w industrialnym stylu, i tych, które charakteryzują się klasycznym wystrojem odbiegającym od nowoczesnych i designerskich rozwiązań. 

Biorąc pod uwagę wszystkie walory balustrad wykonanych ze stali nierdzewiejącej, można z całym przekonaniem stwierdzić, że jest to niezawodny i przede wszystkim bardzo bezpieczny i opłacalny produkt. Balustrady ze stali nierdzewnej nie niszczeją i są bardzo efektowne, dzięki czemu z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne barierki z drewna. Stalowe poręcze są też wytrzymałe i odporne na rdzę, co sytuuje je w gronie najchętniej wybieranych typów balustrad balkonowych i tarasowych. Przy tym są one też bardzo opłacalne, ponieważ nie wymagają od nas dodatkowe nakładu środków związanego z pielęgnacją i konserwacją balustrady stalowej

Stalowe barierki i balustrady – gdzie montować?

Balustrady ze stali nierdzewnej świetnie wyglądają zarówno na zewnątrz budynku jako zabezpieczenie balkonu, jak i w domu, stanowiąc zabezpieczenie schodów wewnętrznych. Wynika to z wykorzystania materiału, który bez problemu dopasowuje się do stylu pomieszczenia czy rodzaju elewacji i otoczenia domu. Stal nierdzewiejąca bardzo stylowo wygląda solo jako dopełnienie stalowych schodów wewnętrznych, ale i w duecie z innymi materiałami, zwłaszcza szkłem hartowanym. W tym drugim przypadku stalowa barierka zazwyczaj występuje razem ze szklaną balustradą – zarówno tą całoszklaną, jak i montowaną wybiórczo do stalowych barierek. Wykorzystując te wszystkie cechy stalowych barierek, możemy z łatwością żonglować pomysłami aranżacyjnymi, dostosowując je do naszych potrzeb. 

Decydując się na wybór balustrady stalowej na balkon i taras, zazwyczaj możemy wybierać pomiędzy kilkoma bardzo popularnymi jej typami. Jednym z nich jest klasyczna balustrada zewnętrzna wykonana z całości ze stalowych słupków i poręczy z nierdzewki. Coraz częściej jest ona jednak wypierana przez stalowe balustrady ze szklanym wypełnieniem, które wiodą prym wśród zabezpieczeń balkonów w nowoczesnym budownictwie. Połączenie szkła hartowanego i stali nierdzewiejącej jest zarazem bardzo proste, ale i stylowe, a przy tym bezpieczne i funkcjonalne. 

Balustrady balkonowe z nierdzewki – czyszczenie i pielęgnacja 

Balustrady ze stali nierdzewnej, jak sama nazwa wskazuje, są odporne na rdzę, dzięki czemu nie wymagają od nas dodatkowych zabezpieczeń i konserwacji, o czym musimy pamiętać chociażby w przypadku barierek wykonanych z drewna. Antykorozyjność i naturalne właściwości wytrzymałościowe stali nierdzewnej sprawiają, że balustrady wykonane z tego materiału nie ulegają szybkim uszkodzeniom, a na ich powierzchni nie pojawiają się wszelkiego rodzaju rdzawe plamy, wykwity i zacieki. Jedynymi zabrudzeniami, z którymi możemy mieć do czynienia, są standardowe zacieki spowodowane opadami atmosferycznymi i kurzem. Żeby je wyczyścić, w zupełności wystarczą nam specyfiki, których używamy na co dzień – miękka ściereczka i delikatny detergent. Tym, na co musimy uważać podczas czyszczenia balustrady ze stali nierdzewnej, są narzędzia, które mogłyby uszkodzić warstwę pasywną stali. Z tego względu musimy wykluczyć zarówno szorstkie gąbki wykonane z aluminium, jak i szczotki ze zwykłej stali, które mogłyby doprowadzić do powstawania korozji międzykrystalicznej na stalowej powierzchni balustrady. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *