Czasy w których dekoracje ścian ograniczały się do występowania często przypadkowych obrazów przeminęły z minionymi dekadami. Aktualny prąd architektury wnętrz wymaga stosowania rozwiązań niekonwencjonalnych – często prowokujących. Doskonałym przykładem tego rodzaju zabiegów jest stosowanie plakatów występujących pod postacią dzieł sztuki.
Unikalny styl to podstawa
Zastosowanie plakatu na salonowej ścianie niesie ze sobą wiele unikalnych wartości. Dzięki określonej tematyce plakatu możemy zwrócić uwagę na własne pasje oraz zainteresowania. Dodatkowo plakaty odgrywają we współczesnej architekturze wnętrz formę estetycznego detalu, który hamuje, bądź napędza całościowy wizerunek danej przestrzeni. Za pomocą plakatu można załagodzić krzykliwy wystrój, bądź urozmaicić chłód i minimalizm panujący w czterech kątach.
Zastosowanie plakatu, a styl architektoniczny
Wbrew pozorom plakaty nie są wyłącznie domeną stylów awangardowych. Coraz częściej stosuje się je w przypadku stylów nowoczesnych, dostępnych w sklepie www.dekorolka.pl. Symboliczne plakaty ozdabiają dziś wnętrza loftowe, industrialne, skandynawskie oraz alternatywne. Co ciekawe tytułowy wariant estetyczny może odnaleźć się również we wnętrzach klasycznych. W intrygujący sposób opowiada o tym Maja Chochołowska – czołowa projektantka wnętrz modernistycznych:
„Stosowanie plakatów nie ogranicza się wyłącznie do stylów modernistycznych. Z powodzeniem można je także stosować w stylach klasycznych. Za przykład można podać m.in. wystrój nawiązujący do dwudziestolecia międzywojennego, czyli swoistą mieszankę rustykalności, vintage oraz stylu klasycznego. W międzywojennych kawiarniach nad pianinem można było znaleźć grafikę nawiązującą do występu akordeonisty, czy informacje o wieczorze teatralnym. Tego rodzaju plakaty fantastycznie przywołują klimat minionych czasów…”
Stosowanie plakatów jest coraz bardziej powszechne. Trend wyznaczony przez współczesnych designerów zyskał szerokie grono zwolenników i jest rodzajem manifestu względem nudnych i przebrzmiałych wnętrz na ścianach których znajdują się wyłącznie obrazy.