Prezenty dla młodej mamy i noworodka – 4 oryginalne i funkcjonalne propozycje

Prezenty dla młodej mamy i noworodka

Planujesz odwiedziny u malucha, który dopiero pojawił się na świecie i młodej mamy spędzającej z nim swoje pierwsze tygodnie? Tradycja nakazuje, żeby na takie spotkanie przynieść upominek dla mamy i noworodka. Jeśli szukasz pomysłu na taki prezent, jesteś w dobrym miejscu. Oto propozycje, które sprawdzą się przy każdym dziecku.

Artykuły do kąpieli i pielęgnacji niemowląt

Pierwsze kąpiele to duże wydarzenie, które wymaga całej masy różnych akcesoriów. Młodzi rodzice najpewniej już na etapie kompletowania wyprawki wyposażyli się na przykład w wanienkę odpowiednią dla tak małego dziecka, jednak jest wiele produktów, które możesz im sprezentować dodatkowo. Przykładem są delikatne kosmetyki dla niemowląt, których nigdy za wiele. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na upominek, zamiast kremów czy płynów do kąpieli wybierz na przykład olej ze słodkich migdałów. Produkt ten pomaga nawilżyć delikatną skórę dziecka, a także ułatwia pozbycie się ciemieniuchy.

Dobrym wyborem na prezent są również ręczniki dla niemowląt z kapturkiem zakładanym dziecku na głowę po kąpieli. Na https://bajum.pl/ znajdziesz duży wybór ręczników w różnych kolorach i z wieloma wzorami, a nawet z uroczymi uszkami na kapturku.

Kocyk dla niemowląt idealny nie tylko do snu

Kocyk dla niemowlaka jest niezbędny w naprawdę wielu różnych sytuacjach. Często przydaje się w domu, do snu i krótkiej drzemki czy zabawy w chłodny dzień. Bywa konieczny również i poza domem, na spacerach, w odwiedzinach u znajomych albo w samochodzie, kiedy maluch śpi podczas długiej drogi. To obowiązkowy artykuł przy małym dziecku, i to najlepiej w kilku sztukach, żeby móc wymieniać kocyki na czas ich prania czy dobierać pod kątem odpowiedniej grubości do aktualnej temperatury.

Kocyki są świetnym, eleganckim, a zarazem praktycznym prezentem dla maluchów. Przy wyborze zwróć uwagę nie tylko na wzór czy kolor danego kocyka, ale przede wszystkim jego odpowiedni rozmiar i naturalne materiały wykonania. Materiał powinien być odpowiedni do prania w pralce automatycznej, przepuszczający powietrze, całkowicie bezpieczny i delikatny dla wrażliwej skóry dziecka.

Szumiące misie, które pomagają dziecku zasnąć

Jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzą się młodzi rodzice, jest krótki sen niemowlaka, który śpi często, ale dość szybko się wybudza. Dodatkowym utrudnieniem bywa niespokojny sen malucha i jego trudności z zaśnięciem, które mogą być wywołane wieloma różnymi czynnikami. Istnieje pewien sposób na ułatwienie dziecku zaśnięcia – biały szum, który zbliżony do dźwięków znanych maluchowi z okresu płodowego pomaga mu się wyciszyć.

Szumiące misie to urocze maskotki dla najmłodszych, które ustawione tuż przy łóżeczku dziecka odtwarzają cichy szum, ułatwiając mu zasypianie. Wiele tego typu akcesoriów posiada dodatkowe funkcje takie jak między innymi wbudowane lampki nocne czy możliwość włączenia szumu za pomocą zdalnego pilota.

Pierwsze zabawki dla niemowląt

Wydaje Ci się, że niemowlak jest za mały na zabawki? Nic bardziej mylnego! Już w tym wieku dzieci mogą się bawić, co bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Zabawa ta wygląda nieco inaczej niż w przypadku kilkuletniego dziecka – u niemowląt polega głównie na obserwowaniu otoczenia, sięganiu po zabawki, ich chwytaniu i obracaniu.

Wybierając zabawki dla tak małych dzieci, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Takie zabawki powinny być miękkie, pozbawione ostrych końców, odstających czy małych elementów. Do wyboru są między innymi pluszowe przytulanki, miękkie materiałowe książeczki, zabawki sensoryczne, w tym grzechotki, a także gryzaki pomocne podczas ząbkowania.

Artykuł promocyjny.