Narzędzia do zadań specjalnych, czyli diamentowe ostrza w praktyce

diamentowe ostrza w praktyce

Beton, kamień czy stal – jak z nimi pracować, by zapewnić precyzje cięcia i wydajność pracy? To jedne z najtwardszych materiałów, dlatego do pracy z nimi niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Dlaczego ostrza diamentowe? Dlatego, że są jeszcze twardsze! Tarcza lub wiertło diamentowe to precyzja w pracy z materiałami wymagającymi, możliwość dokładnego, prostego i gładkiego wykonania otworu lub nacięcia, a do tego szybkie i zadowalające rezultaty.

Narzędzia diamentowe a wydajność

Stosowanie narzędzi specjalistycznych: przeznaczonych do pracy z konkretną powierzchnią, o odpowiedniej mocy silnika i z nastawieniem na konkretny efekt zdecydowanie ułatwia i przyspiesza osiąganie zadowalających wyników. Mówimy wówczas o zwiększonej wydajności pracy, ale także oszczędności czasu. Maszyna, która pracuje bez zarzutów nawet w kontakcie z najtwardszą i najtrudniejsza powierzchnią, zapewniająca profesjonalne efekty wykonania – o tym marzy każdy budowlaniec. Narzędzia diamentowe dają możliwość cięcia bezpyłowego. Piły pracują cicho – poziom hałasu jest zdecydowanie niższy niż w przypadku narzędzi tradycyjnych. Cięcie jest bardzo dokładne i wykonywane estetycznie: krawędzie ostre i równe. Maszyny – dzięki odpowiedniemu przystosowaniu ostrza do ciętej powierzchni oraz odpowiedniemu doborowi mocy silnika, są mało awaryjne. Narzędzia diamentowe to profesjonalnie wykonana praca nawet przez amatora.

Specyfikacja narzędzi diamentowych

W przypadku narzędzi diamentowych możemy mówić o różnych specyfikacjach: innych użyjemy do pracy intensywnej, regularnej, jeszcze innych do pracy sporadycznej. Producenci narzędzi diamentowych często stosują własne specyfikacje, pozwalające klientom na dobór sprzętu konkretnie do potrzeb. Husqvarna posługuje się trzema kolorami: złotym, srebrnym i brązowym, by odróżnić swoje produkty. Tarcze w kolorze złotym przeznaczone są do pracy specjalistycznej, intensywnej. Zapewniają dużą prędkość i są też o wiele bardziej wytrzymałe. Tarcze srebrne sprawdzają się w ogólnych, uniwersalnych zastosowaniach. Charakteryzuje je odporność na zużycie. Z kolei tarcze brązowe to narzędzia do stosowania od czasu do czasu. Są w niższej cenie niż ich srebrne i złote odpowiedniki. Niemniej jednak producent zapewnia równowagę między wydajnością pracy a ceną sprzętu.

Możemy także zdecydować się na narzędzia, które pozwolą nam na cięcie wszystkich powierzchni: od rur po najtwardszy kamień. Narzędzia premium są odpowiednio droższe, jednak zapewniają pracę na najwyższym poziomie bez względu na powierzchnię.

Dodaj komentarz