Mieszkanie w centrum czy na przedmieściach?

życie w miescie

Dzisiejszy tryb życia skłania nas do mieszkania w dużych miastach. Nie tylko łatwiej tam o pracę i dobre zarobki, ale mieszkanie w dużym mieście daje bardzo dużo korzyści i możliwości. To właśnie tam najtrudniej o nudę. Życie w mieście daje tyle korzyści, że trudno jest z niego zrezygnować. Niesie jednak za sobą duży zgiełk, co nie podoba się każdemu. Dlatego też coraz więcej ludzi zastanawia się nad rozwiązaniem pośrednim. Może nim być mieszkanie na przedmieściach. Przedmieścia mają bardzo dużo zalet- zazwyczaj są to ładne okolice, z których prosto dojechać do kluczowych części miasta. Jeżeli tylko ktoś oczekuje spokoju, może przejrzeć oferty domów właśnie na przedmieściach.

Co jest lepsze?

Zarówno mieszkanie w śródmieściu jak i na przedmieściach ma swoje wady i zalety. W przypadku przedmieści na pewno dostajemy spokój, z którym zasadniczo ciężko rywalizować. Minusem jest natomiast fakt, że trzeba często sporo dojeżdżać. Dojazd ten nie jest trudny ani uciążliwy dla posiadaczy samochodów. Trzeba jednak przyzwyczaić się do tego, że jeżeli ktoś myśli o imprezowaniu w centrum miasta, będzie musiał wcześniej pomyśleć o transporcie. Transport miejski może w tym wypadku zawodzić. Od razu trzeba jednak sobie powiedzieć, że nie są to przeszkody nie do ominięcia. Bardzo łatwo z nich wybrnąć i nie stanowią żadnego problemu. Na przedmieściach o wiele łatwiej jest też kupić dom, a nie po prostu go wynajmować. Dla wielu osób to też może być bardzo ważny czynnik.

Mieszkanie w mieście to jednak bardzo duże możliwości. Wszędzie jest blisko, zawsze można podejmować spontaniczne decyzje o wyjściu ze znajomymi. Dzięki temu, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki oszczędza się sporo czasu, co przekłada się także możliwości jego wykorzystywania. Minusem natomiast są duże ceny- zarówno w sklepach jak i ceny mieszkania. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Również należy wziąć poprawkę na ciągły tłum ludzi oraz hałas, który jest nieodłącznym elementem mieszkania w centrum miasta. Należy chyba dojść do wniosku, że mieszkanie w centrum lub na przedmieściach zależy w głównej mierze od charakteru danej osoby.

Dodaj komentarz