Nastrojowe, a przede wszystkim ciepłe elementy dekoracyjne wprowadzamy do swojego domu wraz z nastaniem pierwszych chłodnych, jesiennych dni.
W naszych wnętrzach pojawiają się w miejsce zwiewnych zasłon pojawiają się zdecydowanie grubsze i cięższe, miękkie i ciepłe poduchy. Nie może też zabraknąć w jesiennej i zimowej aranżacji naszych mieszkań i domów również wełnianych, designerskich koców.
Jaki styl koca wybrać?
W okresie jesienno-zimowym świetnie w aranżacji wnętrz sprawdzą się wełniane koce, które są utrzymane na przykład w stylu boho. Designerskie koce wełniane w stylu boho wyróżniają się przede wszystkim tym, że są bardzo kolorowe. Ich kolorystyka idealnie sprawdza się w smutne jesienne i zimowe wieczory. Wełniane designerskie koce sprawdzą się zarówno nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w pokojach dla dzieci – są wyjątkowo ciepłe. Wełniane koce można wykorzystać nie tylko, jako bardzo ciepłe, miłe w dotyku (czasem niektóre mogą trochę „gryźć”) otulacze. Ciepły, wełniany koc utrzymany w stylu boho sprawdzi się również w roli narzuty na łóżko. Taki fajny wełniany koc możemy wykorzystać również do udekorowania kanapy lub fotela.
Koce z najmodniejszą fakturą
Struktura wełnianych designerskich koców może być dzisiaj bardzo różna. Do tych, które są wyjątkowo trendy należą te, których struktura ma gruby splot przypominający wydziergany na drutach sweter. Modne są również koce, których faktura przypomina szydełkowe sploty. Wełniane koce będą idealnym uzupełnieniem jesiennej i zimowej aranżacji wnętrz urządzonych w różnych stylach. Doskonale ocieplą one chłodne wnętrza urządzone w skandynawskim stylu. Koce te sprawdzą się również we wnętrzach urządzonych w rustykalnym stylu. Świetnie będą wyglądać obok poduszek ubranych w poszewki wykonane w podobnym stylu. Sprawdzą się także w sąsiedztwie poduszek, narzut i dywaników ze sztucznego futerka.
Czy warto kupić koc z dodatkiem innych włókien?
Decydując się na zakup wełnianego koca warto wybrać takie, które zostały wykonane nie z czystych włókien wełnianych, ale takie, w których jest niewielka ilość także sztucznych lub bawełnianych włókien. Dzięki dodatkowi sztucznych albo bawełnianych włókien koc dłużej będzie się idealnie prezentował, nie zmechaci się tak szybko, jak ten, który wykonany został w stu procentach z wełny. Dodatek sztucznych albo bawełnianych włókien sprawi, że koc nie będzie „gryzł”, będzie w dotyku bardzo miły. Dodatek tych włókien w żaden sposób nie wpłynie na pogorszenie jakości koca. Jest oczywiście warunek: domieszka innych włókien powinna być w nim niewielka. Dzięki temu możemy być pewni, że koca będziemy mogli używać przez długi czas.
Jesienią czy zimą bardzo chętnie sięgamy po dodatki, które wprowadzą do naszych domów więcej ciepła. Dodatkiem, który jesienią i zimą doskonale sprawdzi się w każdych wnętrzach jest designerski wełniany koc. Warto postawić nie tylko na wełniane, ale przede wszystkim na kolorowe koce. Dzięki nim łatwiej pokonamy jesienno-zimową chandrę, odpędzimy z domu wszystkie małe smutki.
Artykuł powstał we współpracy z wooldesign.pl |