Akcesoria idealnej pani domu. Sprzątnij szybko i znajdź czas dla znajomych

Sprzątanie pozwala się wyładować, odprężyć, wypełnić czas lub odłożyć w czasie konfrontację z czymś mniej przyjemnym, np. nauką do egzaminu. Częściej jednak sprzątanie traktowane jest jak uporczywy obowiązek. Zamiast spotkać się ze znajomymi, musisz wymyć podłogę ze śladów po butach i psich łap, zetrzeć kurze, wyszorować blaty. Poznaj akcesoria do sprzątania, które sprawią, że zyskasz wolny czas!

Dlaczego pionowy odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzanie dużego domu lub mieszkania z nietypowym układem pomieszczeń i sporą liczbą mebli oraz stojących dekoracji to istny koszmar. Najpierw wyjmujesz z pawlacza czy piwnicy odkurzacz, potem go składasz, a następnie jeździsz po wszystkich pokojach i omijasz przeszkody, licząc na to, że wraz z przesuniętym krzesłem nie przesuną się zabrudzenia, których nie zauważysz i będą Cię drażnić.

Rozwiązaniem jest zamiana tradycyjnego odkurzacza na nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy. Po pierwsze nie trzeba go rozkładać na części pierwsze, by chować do szafy. Jest wąski i składa się w połowie, więc przygotowanie go przed sprzątaniem zajmuje kilka sekund. Po drugie nie ma kabli, więc nie musisz omijać przeszkód i wracać tą samą drogą, którą podążył przewód elektryczny. Po trzecie nie musisz się schylać, a docieranie pod szafki jest łatwiejsze. Po czwarte możesz wybrać model z funkcją mycia – do odkurzacza dołączona jest specjalna nasadka myjąca. I po piąte możesz z pionowego odkurzacza możesz wydzielić mniejszy, ręczny, i posprzątać w aucie, na kanapie, na blatach, parapetach i innych wysokościach.

akcesoria idealnej pani domu. 2

Odkurzacz automatyczny – by odkurzało się samo

Ach, gdyby tak mieszkanie mogło odkurzyć się samo. Ile razy tak pomyślałaś? To nie marzenie ściętej głowy. Mieszkanie rzeczywiście może sprzątać się samo, jeśli zamienić tradycyjny odkurzacz na inteligentny. To nowoczesne urządzenie pozwala na zaprogramowanie godzin i dni tygodnia, w które samo się uruchamia, odkurza w wyznaczonych pokojach – nie wjedzie tam, gdzie ustawisz blokadę „niewidzialnej ściany” – a następnie wraca do bazy, by się naładować.

Odkurzacze automatyczne bez trudu omijają pagórki, schody. Nie obijają się o ściany ani meble, z racji iż mają czujnik bliskości innych przedmiotów. Nie znaczy to, że w ogóle do nich nie podjeżdżają! Możesz być pewna, że odkurzą podłogę nawet tuż przy ścianach. Mało tego, intensywniej zabrudzonym powierzchniom poświęcają więcej czasu, by doczyścić je do perfekcji. Zaplanuj pracę odkurzacza automatycznego i idź na spotkanie z przyjaciółmi. Nic prostszego!

akcesoria idealnej pani domu. 3

Odkurzacz piorący do domu z parkietami, panelami, kaflami i dywanami

Masz w domu kilka pomieszczeń, a w każdym inne wykończenie podłóg? W szybkim i precyzyjnym uporaniu się z zabrudzeniami może Ci pomóc odkurzacz z funkcją prania. Poza zwykłym zasysaniem kurzu, zwierzęcej sierści i innych stałych zanieczyszczeń umożliwia pranie dywanów, wykładzin, tapicerki. W odkurzaczu umieszcza się wówczas specjalne detergenty.

Odkurzacz do prania składa się z dwóch dodatkowych pojemników. W tym pierwszym umieszczasz wodę z detergentem, do drugiego zostanie wrzucona woda z zabrudzeniami. Odkurzacza działa w ten sposób, że na powierzchnię – np. dywan – nakłada pianę, a potem zasysa ją do zbiornika nr 2 wraz z zabrudzeniami.

Dodaj komentarz