Organizacja kuchni – w co musi być wyposażona?

meble w nowoczesnej kuchni

Dobrze zorganizowana kuchnia sprawia, że chce się w niej przebywać i przyrządzać potrawy. W co musi być wyposażona, aby była nie tylko ładna, ale też funkcjonalna? Jak zadbać o czystość w kuchni?

Meble

Wybór szafek i blatów zależy od indywidualnych preferencji, jednak bez względu na upodobania, muszą one spełniać określone warunki. Nowoczesne meble kuchenne mają być funkcjonalne i ergonomiczne. Dużą popularnością cieszą się szafki cargo, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca, a więc gdzie nie zmieści się szafka o standardowych wymiarach. Zazwyczaj nowoczesne fronty są odporne na ścieranie i łatwo usunąć z nich plamy. Modne są obecnie te zrobione ze szkła lub przezroczystego tworzywa w metalowych ramach. Popularnością cieszą się blaty wykonane z kamienia, szkła, stali i sztucznego tworzywa. Meble kuchenne coraz częściej przypominają stylistyką i materiałem swoich salonowych kuzynów. Nowatorskie rozwiązania dają doskonałe efekty wizualne i aranżacyjne, jednak czyszczenie takich szafek nie zawsze jest proste.

Akcesoria kuchenne

Ponieważ w kuchni stosujemy mnóstwo różnego rodzaju sprzętów i przyrządów, konieczna jest właściwa organizacja szafek, półek i szuflad, co pomoże w uporządkowaniu tych wszystkich przedmiotów – łatwiej będzie wówczas utrzymać porządek i odnaleźć potrzebny przyrząd. W szufladach możemy wykorzystać różnego rodzaju organizery. Umieścimy w nich sztućce i drobne przybory kuchenne. Pojemniki do szuflad z przegródkami zarówno na większe akcesoria, jak i te najmniejsze, mogą być wykonane z plastiku i wyposażone w gumki mocujące. Dużo miejsca w kuchni zajmują garnki, patelnie i pokrywki do nich. Przed włożeniem ich na półkę, warto położyć specjalną matę, która zapobiegnie ich ślizganiu się i zabrudzeniu podłoża. Do pokrywek można zastosować specjalny stojak lub zamontowaną na drzwiach szafki szynę. W wielu kuchniach przechowywanie przypraw sprawia sporo kłopotów. Słoiczki, fiolki, flakoniki, chociaż prezentują się pięknie, zajmują miejsce i trudno utrzymać je w porządku. Osoby lubiące gotować, mają ich mnóstwo. Potrzebne są do nich specjalne organizery. Cześć może spełniać funkcję dekoracyjną i stać na blacie, jednak zdecydowaną większość lepiej przechowywać wewnątrz szafki.

Porządek w kuchni

Utrzymanie porządku w kuchni to spore wyzwanie – zwłaszcza gdy na szafkach umieszczonych jest wiele, różnych przedmiotów. Uporządkowanie ich zajmie mnóstwo czasu, podobnie jak czyszczenie nowoczesnych frontów szafek i blatów. Odkurzenie każdego pojemnika na przyprawy i sprzętu znajdującego się na blacie to męczące zajęcie. Warto rozważyć usługę, jaką jest Sprzątanie w Poznaniu. Wystarczy kupić różnego rodzaju organizery i poprosić panią sprzątająca o pomoc, a kuchnia zostanie zorganizowana ergonomicznie i każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce. Przychodząca systematycznie, co kilka dni pomoc domowa sprawi, że całe mieszkanie włącznie z kuchnią, będzie lśniące. A my zyskamy dzięki temu czas, który możemy spędzić z rodziną, odpocząć albo zająć się swoim hobby.

Dzięki pomocy domowej nawet najbardziej zabiegane osoby będą mogły poświęcić się gotowaniu i biesiadowaniu z przyjaciółmi, zamiast mozolnie doprowadzać blaty do połysku. Dobra organizacja i profesjonalne wsparcie oznacza więcej wolnego czasu dla siebie.

Dodaj komentarz