Kolorowe inspiracje dla najmłodszych. Wybieramy meble dla dzieci

lozko-z-biurkiem-dla-dziecka-mobi

Przestrzeń małego człowieka ma być przede wszystkim bezpieczna, stanowi spokojny azyl sprzyjający jego rozwojowi i niczym niezakłóconemu snu. Równie ważne jest to, w jaki sposób wnętrze oddziałuje na dziecko, czy pobudza jego wyobraźnię oraz inspiruje do poznawania świata. W pokoju dziecięcym ważną rolę odgrywają kolory. Aby połączyć funkcjonalność z estetyką i funkcją empiryczną, wybierz meble, które zharmonizują wszystkie te aspekty.

Funkcjonalne, wytrzymałe, bezpieczne, a przy tym kolorowe oraz wzbudzające zainteresowanie malucha – takie powinny być meble wypełniające spokojny azyl Twojego dziecka. Dostępne są w szerokiej palecie kolorów, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do dekoracji czy kolorystyki ścian, a także zrealizujesz swój projekt na idealną dziecięcą przestrzeń. Wybierając wzór, kieruj się zarówno wiekiem, jak i płcią dziecka. Jeśli jest starsze, uwzględnij również jego preferencje.

Zgodnie z zasadami, czyli inne dla chłopca i dziewczynki

Niektóre kolory są na stałe przypisane do jednej płci. Pewnych zasad nie należy łamać, można je co najwyżej lekko zmodyfikować. U małych dziewczynek od zawsze dominował róż w rozmaitych odcieniach – landrynkowym, pudrowym, malinowym, a ostatnio również neonowym. Doskonale komponuje się z uniwersalną bielą, co sprawia, że meble nabierają bardziej nowoczesnego charakteru i przypadną do gustu nawet starszej dziewczynce. W takiej kolorystyce utrzymano meble Komi. Dzięki wielu elementom możesz tworzyć dowolne zestawy zarówno do małych, jak i większych powierzchni. Róż w pokoju dziewczynki możesz zastąpić modnym fioletem czy delikatnym błękitem.

Szukasz odpowiedniego koloru mebli dla chłopca? Podążając za obowiązującymi kanonami, zdecyduj się na meble z niebieskimi elementami. Chłopięcym odpowiednikiem dziewczęcej wersji Komi jest seria Mobi, w której również połączono mocniejszy kolor z uniwersalną bielą. W pokoju małego chłopca równie dobrze sprawdzą się meble z zielonymi akcentami.

Kompromis w pokoju rodzeństwa

Urządzasz jeden pokój dla dziewczynki i chłopca? Zrezygnuj z typowo dziewczęcego różu. Niebieski z kolei może się okazać dobrym wyborem, gdyż jest znacznie bardziej uniwersalny. Żółte wykończenia natomiast pięknie rozświetlą pokój. Nawiązując do najnowszych trendów, postaw na połączenie bieli z kolorem naturalnego dębu. Doskonale zaprezentowano je w zestawie mebli Bartek III. Mile widziane są też neonowe odcienie klasycznych barw, takie jak landrynkowa zieleń mebli Labirynt.

Nowoczesne wnętrze buntowniczego nastolatka

Okazuje się jednak, że największe wyzwania czekają na Ciebie, kiedy Twoje dziecko stanie się wymagającym nastolatkiem, które ma już ukształtowany system wartości, własny gust, a także całkiem dużo do powiedzenia. Na pewno jest zaznajomiony z obowiązującymi trendami oscylującymi obecnie wokół skandynawskiego minimalizmu. Najprawdopodobniej zrezygnuje ze słodkiego różu i przeważającej intensywności wyrazistych barw. Jego zainteresowanie wzbudzą meble szare, brązowe, białe, a nawet te z czarnymi akcentami oraz ciekawą stylistyką frontów. Dobrym wyborem będą meble Nano z enigmatycznymi frontami, a także, skupiające sterylną biel ocieploną imitacją naturalnego drewna i czekoladowym brązem, meble Blog.

Świat dzieci mieni się tysiącem barw, wyobraźnia każdego z nich maluje się jednak w innych kolorach. Funkcjonalne meble dziecięce nie muszą być nudne, nie zawsze też potrzebują dodatkowych dekoracji. Postaw na kolor, który pomoże Ci stworzyć inspirujący azyl dla Twojego dziecka.

Meble Focus – meble do każdego wnętrza
Artykuł został przygotowany przez firmę Meble Focus oferującą nowoczesne meble dla dzieci.

 

Dodaj komentarz