Najczęstsze błędy w sprzątaniu

Najczęstsze błędy w sprzątaniu
Niewielu jest ludzi, którzy uwielbiają sprzątać. Mimo, że dla niektórych to sposób na odstresowanie, większość na myśl o porządkach dostaje gęsiej skórki. Obowiązki domowe są jednak nie do przezwyciężenia i warto znaleźć sposoby, aby chociaż minimalnie ułatwić sobie pracę. Może wtedy sprzątanie stanie się dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem? Zerknij w artykuł i dowiedz się, jakie najczęstsze błędy popełniasz przy sprzątaniu oraz jak ich unikać!

Sprzątanie domu

Niewątpliwie sprzątanie jest równoznaczne z higieną. Nie sprzątasz tylko po to, by nie przewracać się o rozrzucone rzeczy na podłodze, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. W złych warunkach rozwija się wiele problemów i chorób przenoszonych przez bakterie i roztocza. Aspekty estetyczne są tu sprawą drugorzędną, jednak niemniej ważną. Nikt nie chce wpuszczać gości do bałaganu, a przede wszystkim samemu w nim żyć. Aby nadmiernie nie przenosić zarazków z łazienki do kuchni, powinieneś wyrobić w sobie przydatny nawyk. Każde pomieszczenie powinno mieć osobne ścierki i przybory do sprzątania. Jeśli wycierasz tą samą tkaniną powierzchnię w łazience i kuchni, przenosisz wszystkie zarazki w miejsca, w których trzymasz żywność. To bardzo niehigieniczne i niezdrowe. Przechowywanie takich materiałów także powinno być podzielone na pomieszczenia, nie trzymaj wszystkich ścierek w jednej szufladzie.

Jak utrzymać porządek w domu?

Jeśli środki do usuwania kurzu pryskasz bezpośrednio na powierzchnię mebli, robisz wielki błąd. Te preparaty posiadają różne substancje, które pozostawiają na meblach tłuste, trudne do usunięcia plamy. To szkodzi meblom i niesie za sobą nieestetyczny efekt wizualny. Najpierw spryskaj ścierkę, rozetrzyj środek w tkaninie, a następnie wytrzyj mebel. Pamiętaj też, że ścierka do wycierania kurzu powinna być miękka, najlepiej jeśli będzie wykonana z mikrofibry. Taki materiał nie rysuje mebli, a jednocześnie ma właściwości polerujące. Częstym błędem przy pielęgnacji okien jest mycie ich samym płynem szyb. Zazwyczaj pryskasz płyn od razu na brudną szybę i polerujesz ją za pomocą ręcznika papierowego? Zrezygnuj z tej praktyki! Brud i piasek osadzony na szybie będzie powodował rysowanie powierzchni. Najpierw ścierką wymoczoną w ciepłej wodzie ściągnij ten pierwszy brud, a dopiero później przy pomocy środka do szyb, wypoleruj ją. Ciepła woda dużo lepiej zmywa też powierzchnie płaskie. Wszelkie zanieczyszczenia usuniesz szybciej i zlikwidujesz bakterie dzięki wysokiej temperaturze. To niezwykle ważne, jeśli masz np. raczkujące dziecko.

Odkurzanie

Zazwyczaj wycierasz kurze przed odkurzaniem? To także wielki błąd i dodatkowa praca! W momencie kiedy wytrzesz kurze, a następnie włączysz odkurzacz, Twoje mieszkanie znów zostanie osłonięte warstwą kurzu, z filtra odkurzacza. Taka praktyka marnuje Twój czas i energię. Pamiętaj więc, najpierw odkurzanie, później ścieranie powierzchni. Firma światworków.pl oferuje filtry, które dopasujesz do swojego modelu odkurzacza. Zatrzymają one większość zanieczyszczeń wewnątrz, dzięki czemu odkurzacz nie będzie brudził, zamiast sprzątać. W swojej ofercie mają także pojemne modele worków i zapachy do odkurzacza, które sprawią, że Twoja praca stanie się przyjemna.

Artykuł opracowany przez firmę ŚwiatWorków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

Dodaj komentarz