Najciekawsze trendy w aranżacji wnętrz

nowoczesny salon

W ubiegłym roku modne były tropikalne wzory rodem z dżunglą, flamingami. Warto więc poznać tegoroczne trendy.

Ciekawe kolory

Szary wciąż może być neutralnym wyborem dla wielu wnętrz,ale w tym roku kolor ma być bardziej odważny. Czujemy się odważniejsi, jeśli chodzi o wybór palety. Chodzi tutaj zarówno o kolory na ścianach, jak i meblach. Bardzo modne stały się fiolety, granaty i szmaragdy. Nowe, bogate odcienie, które składają się na paletę wiosenno-letnią, wyglądają jeszcze pięknie na aksamitnych meblach.

Ciemne meble

W tym roku bardzo modne będą ciemne meble. Odchodzimy od bladego, bielonego drewna, który był niezwykle popularny dzięki trendowi Scandi w ostatnich latach. Rok 2018 to czas, w którym ciemniejsze odcienie drewna oznaczają nowoczesny luksus.

Metalowe uchwyty i nogi to doskonałe wykończenie. Dodadzą uroku. A połączenie orzecha, złota, mosiądzu, czerni i marmuru dają bardziej wyrafinowany wygląd.

Stylowe, drewniane krzesła są ponadczasowe. Warto wybrać nowoczesny orzech. Ciemny odcień mebli pięknie podkreśla naturalne piękno ziaren.

Trendy

Podróże zawsze miały wpływ na wystrój wnętrz i ta wiosna nie jest wyjątkiem. Popularna jest kolekcja, która zainspirowała się pięknymi kolorami i wzorami, spotykanymi w miastach i pałacach w Radżastanie. W tym sezonie kluczową rolę odegrają również odcienie gliny, terakoty i ochry. Wzory, materiały i tekstylia są naturalne i surowe. Z kolei wzory, które można spotkać na miękkich meblach i sztućcach, są inspirowane tradycyjnym wzorem blokowym.

Ciekawe tekstury

Tekstury to kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę w obecnym sezonie. Popularne są meble naturalne, ręcznie robione. Głównie wybierany jest ratan i wiklina. Tekstylia pełnią figlarną rolę, z mnóstwem upiększeń, surowych krawędzi i szczegółów aplikacji. Można wiele osiągnąć, bawiąc się teksturami i materiałami. Bez względu na to, czy chodzi o tkane, wiklinowe meble, poduszki makrama czy mieszanie marmuru z metalem (idealne rozwiązanie dla nowoczesnych lamp). nie lekceważmy potęgi łączenia różnych tekstur.

Dodaj komentarz