Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

zabawa

W dzisiejszych czasach ciężko oderwać dziecko od ekranu monitora czy konsoli. Problem polega na tym, że zdaniem wielu dzieci, w świecie wirtualnym dzieje się znacznie więcej niż w rzeczywistości. Dzieciom powoli zaczyna brakować wyobraźni i pomysłów na nowe zabawy. Co za tym idzie? Brakuje im ruchu, są ospałe, zmęczone. Coraz częściej u dzieci widoczna jest także nadwaga.

Jak zaciekawić dziecko zabawą?

Wiele rodziców ma problem z odpowiedzią na to pytanie. Ciężko im konkurować z grami komputerowymi lub tabletami, a obecnie niełatwo jest zainteresować czymś dziecko na dłużej. Poświęćmy dziecku czas i wyjdźmy na świeże powietrze. To nie tylko da nam wiele możliwości, ale również dobrze wpłynie na zdrowie i samopoczucie naszej pociechy.

Jeśli mamy swój własny ogród to nie musimy szukać daleko – rozłóżmy basen – jest wiele ćwiczeń na basenie w ciąży, trampolinę, jeśli tylko sprzyja nam pogoda. Zagrajmy z dzieckiem mecz, pobawmy się w piaskownicy. Jeśli jednak musimy wyjść gdzieś dalej zabierzmy ze sobą rower, rolki, hulajnogę. Pokażmy dziecku kilka ciekawych miejsc, połączmy to z wizytą w lodziarni lub wybierzmy się na rowerki wodne. Sprawmy dziecku frajdę. Ono widząc nasze zaangażowanie nie będzie czuło się do niczego zmuszane. Rodzice są w końcu przykładem i jeśli oni dobrze się bawią to dziecko szybko zarazi się entuzjazmem.

Zimą niech nie zniechęca nas pogoda. Wystarczą sanki, łyżwy, czy zwykłe lepienie bałwana. Miłośnikom zimowych sportów na pewno nie zabraknie pomysłów, ani tras narciarskich.

Spędzajmy razem czas, tak często jak to tylko możliwe. To nie tylko buduje wspaniałe wspomnienia, ale również zbliża całą rodzinę. To inwestycja w zdrowie i nastrój dziecka. Wystarczy zaszczepić w nim kilka podstawowych zachowań, aby później ono samo mogło dzielić się nimi z rówieśnikami. Najważniejsze, aby nie zaspokajać nigdy do końca ciekawości dziecka, a dawać mu zawszę odrobinę nienasycenia, tak by chciało więcej i więcej. Dziecko po całym dniu pełnym wrażeń, nie będzie miało ochoty ani siły na powrót przed ekran monitora.

Dodaj komentarz