Kuchnia na wymiar, kuchnia pod zabudowę – zaprojektuj swoją kuchnie marzeń

kuchnia na zamowienie
Projektowanie wymarzonej kuchni
Wielu z nas marzy o swojej idealnej kuchni, jednak bardzo często koszty takiej kuchni nas przerastają. Za samo zaprojektowanie zapłacimy duże pieniądze. A przecież możemy spróbować wykonać sami projekt swojej idealnej kuchni. Postaramy się dzisiaj dać wam trochę przydatnych wskazówek, które pomogą w zaprojektowaniu kuchni marzeń.

Wielu z nas marzy o swojej idealnej kuchni, jednak bardzo często koszty takiej kuchni nas przerastają. Za samo zaprojektowanie zapłacimy duże pieniądze. A przecież możemy spróbować wykonać sami projekt swojej idealnej kuchni. Postaramy się dzisiaj dać wam trochę przydatnych wskazówek, które pomogą w zaprojektowaniu kuchni marzeń.

W naszych domach coraz więcej czasu spędzamy w naszych kuchniach. Każdy chce odżywiać się jak najlepiej, a to wymaga spędzania większej ilości czasu na gotowaniu. Często również spędzamy czas z naszymi znajomymi i rodziną w kuchni. Dlatego bardzo ważne jest, aby kuchnia była zaprojektowana jak najlepiej. Aby było możliwie jak najbardziej funkcjonalna i gustowna. Do tego z pewnością przydadzą się odpowiednie meble kuchenne oraz dobór odpowiednich kolorów ścian czy podłogi.

Oto kilka przydatnych wskazówek przy projektowaniu kuchni marzeń.

1.Uświadom sobie czego dokładnie potrzebujesz i co jest twoim priorytetem

Przed rozpoczęciem procesu projektowania, bardzo istotne jest to aby zadać sobie kilka pytań, dzięki którym uświadomisz sobie czego dokładnie oczekujesz od swojej kuchni. Kilka przykładowych pytań:

  • jak często gotujesz samodzielnie w domu,
  • gdzie dokładnie przyjmujesz gości,
  • lubisz gotować samodzielnie czy może w większym gronie,
  • jak często chodzisz na zakupy.

Tego typu pytań możemy mnożyć w nieskończoność, ale odpowiedzi na nie dadzą nam dużo lepszy pogląd na to jakie dokładnie mamy oczekiwania. W zależności od tego, jakie będą nasze odpowiedzi, można będzie precyzyjniej określić czy kuchnia ma być mała, czy duża. Czy potrzebujemy wielu szafek i dużej lodówki czy może lepsza okaże się kuchnia minimalistyczna.

2.Zadbaj o ergonomię w swojej kuchni

Podczas projektowania swojej wymarzonej kuchni warto pomyśleć o ergonomii. Jest to bardzo istotny czynnik. Źle zaprojektowana kuchnia na tym etapie może spowodować, że będziemy się w niej źle czuli, przebywanie w niej oraz gotowanie będzie bardzo dla nas męczące. A tego chyba nie chcemy, nasza kuchnia marzeń powinna być miejscem spokoju i odprężenia dla nas.

3.Dobierz odpowiedni sprzęt RTV

Wiele osób myśli, że na etapie projektowania sprzęt RTV nie ma znaczenia. Niestety takie osoby często są w błędzie. To właśnie na tak wczesnym etapie mamy możliwość bycia bardziej elastycznym jeśli chodzi o dobór konkretnego sprzętu. To tutaj musimy wiedzieć, czy sprzęt będzie wolno stojący czy może zabudowany. Taka wiedza z pewnością pomoże nam w projektowaniu kuchni.

4.Zadbaj o najważniejsze rzeczy w kuchni – blaty i fronty

Najważniejszymi rzeczami w kuchni wcale nie są meble same w sobie czy sprzęt RTV. Musimy zwrócić baczną uwagę przy wyborze odpowiedniego blatu czy frontów mebli. To właśnie te części są najbardziej narażone na warunki środowiska zewnętrznego i na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście, nie ma czegoś takiego jak niezniszczalne blaty i fronty. Warto jednak wybrać blat wysokiej jakości, który nie będzie zniszczony po kilku miesiącach użytkowania.

5.Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie w kuchni jest bardzo istotne. Z pewnością nie wystarczy jedna, centralna lampa na całe pomieszczenie. Powinniśmy pomyśleć o osobnym oświetleniu dla blatu, osobnym nad stołem kuchennym. Za pomocą światła możemy również manipulować wyglądem ścian i całej kuchni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem tutaj są światła LED, które świetnie nadają się do oświetlania jednej ze ścian.

Kuchnia na wymiar, kuchnia pod zabudowę – co wybrać

W ostatecznym rozrachunku nie ma większego znaczenia, czy wybierzemy kuchnie na wymiar czy kupimy gotowe meble. Jeśli mamy odpowiednio zaprojektowaną kuchnię i znajdziemy odpowiednie meble, które są do kupienia od ręki to tym lepiej dla nas. Jednakże takie sytuacje są bardzo rzadkie. Dużo częściej, będziemy musieli robić kuchnie na wymiar i czekać dłuższy czas zanim zostaną wykonane.

Źródło: meblemerda.pl

 

Dodaj komentarz