Kuchnia w drewnie

kuchnia w drewnie
Drewno to doskonały materiał nie tylko do salonów czy sypialni, ale także do kuchni. Jest to materiał wytrzymały, naturalny a przez to przyjemny dla człowieka i bardzo lubiany. Drewno w kuchni sprawdza się doskonale, a oto sposoby na jego wykorzystanie.

Aranżacja 1: w tej aranżacji wykorzystano biel i naturalne, ciemne drewno merbau. Jest to gatunek egzotycznego drewna, o intensywnej barwie wpadającej nieco w czerwień. Jak większość egzotycznych gatunków drewna, to również jest stosunkowo odporne na wilgoć. W kuchni zastosowano meble kuchenne ze wspomnianego drewna z białymi frontonami, centralnym punktem aranżacji jest drewniany stół z białym blatem oraz krzesła z jasnego drewna. Na podłodze w części jadalnej ułożono panele drewniane z merbau, natomiast przy meblach biegną białe, sześcioboczne płytki. Przestrzeń pomiędzy wiszącymi a stojącymi szafkami została wypełniona przez szklane, granatowe, podświetlane panele.

Aranżacja 2: to aranżacja o założeniach nieco przeciwnych do poprzedniej. Tutaj całe meble, łącznie z frontonami zostały wykonane z jasnego drewna dębu europejskiego, wszystkie klamki i elementy ozdobne mają srebrne wykończenie. Natomiast blat kuchenny ma kolor beżowy, podobnie jak lada, przy której ustawiono wysoki krzesła w czarnym kolorze. Na podłodze położone są wielkoformatowe płytki w kolorze podobnym do koloru blatu, a na ścianach zastosowano białe, płytki ceramiczne o wysokim połysku.

Aranżacja 3: w tej aranżacji na podłodze zastosowano imitujące drewno płytki, natomiast sufi wykonany jest z okładziny z naturalnego drewna, w tym samym kolorze co płytki podłogowe. Na środku kuchni znajduje się wysepka z płytą indukcyjną, nad którą rozciąga się metalowy okap. Wszystkie meble w kuchni mają jasnoszary kolor i metalowe wykończenia.

Aranżacja 4: ta aranżacja to połączenie drewna, bieli i czerni. Na podłodze zastosowano białe płytki podłogowe, takie płytki zastosowano także na ścianach. Meble wykonane są z drewna, natomiast blaty kuchenne i frontony mebli są w kolorze czarnym. Kuchnia została pomyślana jako pomieszczenie otwarte na salon, od salonu oddziela ją barek, który służy zarówno do przygotowywania posiłków jak i do ich spożywania. Od strony salonu przy ladzie ustawione są dwa wysokie krzesła z drewnianą ramą i czarną tapicerką.

Jak widać drewno to materiał, który może doskonale sprawdzić się także w kuchni, czyniąc to pomieszczenie o wiele cieplejszym i nadając mu niepowtarzalny klimat.

Marek Kochańczyk z firmy Mirad

Dodaj komentarz