Jakie oświetlenie do akwarium?

oswietlenie-akwarium

Twoje akwarium jest zjawiskowe i wszyscy się nim zachwycają, ale czegoś Ci w nim brakuje? Chcesz coś dodać lub zmienić, ale nie wiesz co zrobić, żeby nie przesadzić… Zastanów się, czy problem nie leży w oświetleniu. Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby światło w akwarium dopełniło efekt, a nie go zepsuło.

Lampa LED do akwarium

Możesz pochwalić się wyjątkowymi gatunkami ryb, lecz są one ospałe i pozbawione witalności? Odpowiedzialna za to może być źle dobrana lampa. Tradycyjne świetlówki wpływają na zachowanie ryb w mniejszym stopniu, niż lampy LED. Niegdyś tych nowoczesnych diod używano, jako dodatek do tradycyjnych świetlówek. Gdy zauważono, że ich światło pozytywnie wpływa na życie ryb, systematycznie zaczęto je zastępować. Z czasem także pojawiły się różne warianty lamp LED, np. takie ze światłem ciepłym bądź zimnym, a w późniejszym czasie także różne kolory. Z tym związany jest także wzrost roślin. Na przykład światło niebieskie świetnie wpływa na ukorzenienie i krzewienie roślin. Dlatego wielu akwarystów, a także miłośników domowych akwariów łączy moduły kolorystyczne, uzyskując świetny efekt wizualny. Ważnym aspektem korzystania z lamp LED w akwarium jest fakt, iż są energooszczędne. Zużywają bowiem mniej energii elektrycznej, niż tradycyjne świetlówki, a ponadto działają od nich dłużej, nawet o kilka lat.

Jak dobrać oświetlenie LED do akwarium?

Aby dopasować odpowiedni rodzaj oświetlenia LED do swojego akwarium, musisz najpierw zastanowić się, na czym najbardziej Ci zależy. Jeśli chcesz wyeksponować rośliny, wybierz białe lub niebieskie światło. W tym przypadku raczej rezygnuj z czerwieni, ponieważ może ona osłabić ich wzrost. Jeśli chodzi o ryby, to już kwestia bardziej wizualna, ale jak wiadomo, wrażenia estetyczne są bardzo ważne. Odpowiednimi kolorami lamp możesz wydobyć głębię kolorów z poszczególnych gatunków. Nie bój się tego. Możesz łączyć barwy, a to na pewno nie zaszkodzi żywym stworzeniom. Wręcz przeciwnie, poprawi ich witalność i samopoczucie. Nie musisz też ograniczać się do oświetlenia tylko roślin lub ryb. Jeśli odpowiednio połączysz różne moduły, uzyskasz naprawdę imponujący efekt. Najważniejsze, żeby oświetlenie w akwarium spełniało swoje funkcje.

AQUAEL MOONLIGHT LED

Jeśli chcesz, aby Twoje ryby miały odpowiednie oświetlenie nocą, zapewnij im ten komfort. Idealnie sprawdzi się lampa MOONLIGHT LED od firmy AQUAEL. Imituje ona naturalne światło księżyca, dzięki czemu Twoje ryby czują się, jak w warunkach naturalnych. To światło jest bardzo dyskretne i wprowadza delikatną aurę nocy. Taki moduł można zainstalować poza powierzchnią wody, światło wtedy będzie padać z góry na dół. Oświetlisz wtedy równomiernie dno. Natomiast możesz także zamontować go nisko w wodzie. Wtedy będzie świecił do góry i efektownie podkreślał opływowy kształt ryb. Warto zainwestować w MOONLIGHT LED od AQUAEL, ponieważ akwarium tak oświetlone sprawi, że wieczorne wpatrywanie się w wodne życie, będzie niezwykle wyciszające i uspokajające, ale nie nadwyręży Twojego wzroku.

Artykuł został przygotowany przez firmę AQUAEL oferującą zestawy akwariowe i lampy LED najwyższej jakości.

Dodaj komentarz