Komfortowy sen

lozko i materac do sypialni

Odpowiednio dobrany materac do spania ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu snu oraz dla ogólnego funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień. Jego konstrukcja, wymiar oraz twardość może znacząco poprawić nasz wypoczynek i zniwelować dolegliwości zdrowotne związane z bólami kręgosłupa.

Konstrukcje materacy

Na rynku materacy do łóżek możemy wyróżnić trzy rodzaje materacy, które mają nam pomóc zapewnić komfortowy sen oraz bazę podparcia ciała. Będą to materace  sprężynowe bonellowe, kieszeniowe oraz piankowe. Ale największe znaczenie dla strefy komfortu naszego snu będzie miało zastosowanie różnego rodzaju pianek, które będą miały rozmaite właściwości oraz twardości. W związku z tym wyróżnimy pianki o określonych parametrach twardości i będą to odpowiedni pianki: elastyczne, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe oraz kokosowe. Już od naszych predyspozycji będzie zależało jaki rodzaj materaca wybierzemy.

Materac kieszeniowy najlepszą alternatywą

Chociaż wyróżniamy kilka typów materaców do spania, ich podział będzie wyglądał jednakowo:

  •  Materace sprężynowe kieszeniowe  (na każdą wagę)
  •  Materace piankowe, bez sprężyn (dla dzieci i osób do 80 kg)
  •  Miękkie materace H1 / H2 (dla dzieci i osób szczupłych)
  •  Średnio twarde materace H2 (dla dzieci od 20 kg, oraz dla osób do 110 kg
  •  Twarde i bardzo twarde materace H3 i H4 ( dla osób od 80 kg)

Materace kieszeniowe są obecnie najchętniej kupowanymi materacami do spania, ponieważ stanowią idealne połączenie komfortu wypoczynku ze względami zdrowotnymi. Optymalnym wyborem będzie tutaj połączenie materaca kieszeniowego z pianką termoelastyczną, której to właściwości doskonale dopasowują się do naszego ciała. Śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że taki wybór pozwoli nam w dużym stopniu odciążyć mięśnie stabilizujące kręgosłup, ma on wręcz działanie rehabilitacyjne i jest polecany przez lekarzy ortopedów.

Jaki wymiar?

Wymiary materacy będą już ściśle zależały od naszych potrzeb i upodobań. Możemy wyróżnic standardowe wymiary materacy jednoosobowych (80×200; 90×200 i 120×200) oraz dwuosobowych (140×200; 160×200; 180×200).

Warto poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego materaca, posłuży nam wtedy bardzo długo i pozwoli na niczym niezmącony sen.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Alvare.pl specjalizującą się w produkcji materacy i artykułów sypialnianych.

 

Dodaj komentarz