Sypialnia – miejsce refleksji i wypoczynku.

wystroj sypialni

Miejsce refleksji i wypoczynku.

Urządzając mieszkanie zawsze stajemy przed wyborem stylu naszej sypialni, w której (podobnie jak w kuchni – sercu domu) spędzać będziemy bardzo dużo czasu. Miejsce to zawsze jest obszarem bardzo prywatnym i indywidualnym, więc wybór wyposażenia i charakteru sypialni powinien być zgodny z naszym gustem, a nawet charakterem! Z uwagi na szczególną indywidualność nie zawsze warto sugerować się aktualną modą, a bardziej iść za głosem własnego poczucia stylu i komfortu. Szczególną rolę w sypialni pełnią jednak kolory, co do których panuje raczej zasada stonowania i delikatności. Sypialnia powinna stanowić miejsce wyciszenia i refleksji, więc nie są wskazane intensywne kolory pobudzające naszą wyobraźnię i napełnione energią. Stonowane i subtelne kolory nie oznaczają jednak, że nasza sypialnia pozbawiona będzie charakteru, ponieważ ostrości potrafią dodać dobrze dobrane dodatki.

Od czego zacząć?

Nie jest tajemnicą, że absolutnie wszystko, najlepiej zacząć od początku. Początkiem sypialnianej podróży zdecydowanie powinien być dobry pomysł i projekt. We wnętrzu będącym bazą przygotowaną do remontu mamy ogromny wachlarz możliwości, dlatego, aby osiągnąć pełnię zadowolenia urządzanie sypialni najlepiej zacząć od zera, zamiast bazować na tym, co już mamy (np. taka tapeta na ścianach, do której pasują tylko nienowoczesne meble). Krokiem ku wymarzonej sypialni na pewno jest także pewność, co do stylu, w jakim chcemy ją wykonać. Miejmy wstępny zamysł, wtedy będziemy potrafili dobrze dobierać meble i dodatki. Dobrze także przed rozpoczęciem remontu zwiedzić najgłębsze zakamarki Internetu – w poszukiwaniu inspiracji i funkcjonalnych rozwiązań. Warto także pamiętać, że w przypadku, kiedy dzielimy sypialnię z partnerem, musimy być przygotowani na kompromisy wynikające z różnicy pomysłów i gustów.

Wiem, czego chcę/wiemy, czego chcemy – co teraz?

Każde marzenie ma swoją cenę – określ budżet i przystąp do poszukiwań. Zastanów się, czy remont wykonasz własnymi siłami, czy potrzebujesz ekipy remontowej. Poszukaj i wykonaj telefony, odejmij wynagrodzenie od budżetu i zorientuj się w cenie materiałów oraz wyposażenia. Pamiętaj także, że „nie od razu Kraków zbudowano” – dodatki i akcesoria możesz zakupić po wykonaniu remontu, skup się na rzeczach najistotniejszych. Kupuj tylko materiały i produkty, z których wyglądu będziesz w stu procentach zadowolony – tak, abyś nie musiał za chwilę znów wykonywać remontu lub zmieniać mebli.

Sypialnia jako miejsce wyciszenia i refleksji wymaga szczególnego wkładu pracy, szczególnie w kwestii doboru stylu i charakteru. Chodzi przecież o to, abyś dobrze czuł się w tym miejscu i mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że to sypialnia Twoich marzeń. Powodzenia!

Dodaj komentarz