Czy warto zastosować rolety antywłamaniowe?

rolety antywłamaniowe

W trosce o swoje mieszkanie lub dom, gospodarze poszukują skutecznych sposobów na zabezpieczenie go przed włamaniem. W dzisiejszych czasach, kradzieże zdarzają się bardzo często, nic więc dziwnego że ludzie obawiają się o swoją własność.

Jednym z popularnych rozwiązań, stosowanych współcześnie w domach, są rolety antywłamaniowe. Czy warto zainwestować w to nowoczesne rozwiązanie?

Zalety rolet antywłamaniowych

Każdy, komu zależy na bezpieczeństwie, doceni zalety rolet antywłamaniowych. Stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą w mieszkaniach oraz domach. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje rolet, charakteryzujące się lepszymi lub gorszymi zabezpieczeniami. Kupując rolety antywłamaniowe, należy zwrócić uwagę na symbol RC, który oznacza, jak bardzo są skuteczne. Najniższej jakości rolety oznaczone są cyfrą 1, natomiast te, które stanowią najlepsze zabezpieczenie, mają oznaczenie RC 5 lub 6, ale są też bardzo drogie, dlatego zazwyczaj nie stosuje się ich w prywatnych domach. Najbardziej popularne są rolety o symbolach RC 1 oraz RC 2, które stanowią już całkiem dobre zabezpieczenie.

Oprócz skuteczności, rolety antywłamaniowe różnią się także innymi parametrami. Najtańsze rolety mają ręczny mechanizm, są więc mniej wygodne w obsłudze. Znacznie bardziej popularne są nieco droższe rolety automatyczne, które zamykają się za pomocą przycisku. Kolejną różnicą są stosowane wzmocnienia oraz materiał, z którego wykonane są rolety. Najczęściej jest to blacha aluminiowa lub PCV.

Już sam widok rolet antywłamaniowych w oknach skutecznie odstrasza większość włamywaczy. Są oni świadomi tego, że niełatwo jest pokonać taką przeszkodę bez hałasu, który mógłby zwrócić uwagę sąsiadów.

Zastosowanie dobrej jakości rolet antywłamaniowych ma mnóstwo zalet. Nie tylko stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczem, ale też chronią przed promieniowaniem słonecznym, deszczem czy też wiatrem. Rolety antywłamaniowe są dodatkową izolacją cieplną, są więc również ochroną przed chłodem podczas zimy. Z kolei w gorące, letnie dni, pozwalają kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu łatwiej można znieść upały. Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować w dobrej jakości rolety i korzystać z ich licznych zalet!

Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety antywłamaniowe?

Nie wszystkie mieszkania potrzebują tak skutecznych i kosztownych zabezpieczeń, jak wysokiej klasy rolety antywłamaniowe. Przykładowo, stosowanie ich na wysokich piętrach po prostu mija się z celem! Sprawdzą się natomiast wszędzie tam, gdzie włamywacz ma ułatwiony dostęp, na przykład na parterze lub na niskim piętrze, a także w domach, szczególnie takich, które są położone z dala od innych zabudowań i mogłyby stanowić pokusę dla włamywaczy.

Kupując rolety antywłamaniowe należy pamiętać o tym, że nie powinny one być jedynym zabezpieczeniem domu. Zastosowanie dodatkowych środków ochrony, na przykład trudnych do sforsowania drzwi wejściowych, jest niezbędne, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i gwarancję, że nikomu nie uda się włamać do domu.

Więcej informacji
Pod adresem http://skarbiec.tiu.pl/ znajdziesz więcej informacji o roletach antywłamaniowych i innych rozwiązaniach.

 

Dodaj komentarz