Świąteczne szaleństwo. 5 cennych porad, które ułatwią przygotowania

Grudzień dla wielu z nas to czas, w którym dajemy się porwać. Migoczącym lampkom, kolorowym bombkom, świętemu Mikołajowi oraz padającymi od czasu do czasu płatkom śniegu. Zapominamy często o tym, że aby efektywnie działać, warto wiedzieć czego potrzebujemy, a czego nie.

W efekcie po świętach zostajemy z kupą niepotrzebnych rzeczy, która będzie kurzyć się przez kolejny rok. Jak nie dłużej! Zamiast biegać bez celu po sklepach w świątecznym szale, ułatw sobie przygotowania do tego ważnego dnia w ciągu roku. Jak przygotować się na Boże Narodzenie, aby nie zwariować?

1. Dom zacznij dekorować wcześniej niż dzień przed gwiazdką

Nie da się ukryć, że pośpiech jest złym doradcą. Właśnie dlatego, aby uniknąć nerwów oraz nieprzemyślanych decyzji, przygotowania do świąt zacznij wcześniej. Na przykład przed Mikołajkami, które obchodzimy 6 grudnia.

 

Jak wiadomo, czas ciężko jest wygospodarować, bo obowiązków w grudniu nie ubywa, ale przy rozsądnym rozplanowaniu działań i zaangażowaniu wszystkich członków rodziny na pewno uda się znaleźć odrobinę czasu na to, aby na przykład przystroić dom wcześniej. Jak zrobić to efektywnie i efektownie?

2. Zacznij od tej najważniejszej, czyli zatroszcz się o choinkę

Najczęściej stawiamy ją w centralnym punkcie mieszkania czy domu, wokół niej toczą się najważniejsze wydarzenia związane z obchodami Bożego Narodzenia. Nic więc dziwnego, że świąteczne drzewko zasługuje na szczególną uwagę! Zanim zaczniesz ozdabiać swoją przestrzeń, pomyśl właśnie o nim. Oto kwestie, które warto rozstrzygnąć, zanim kupisz choinkę:

oszroniona choinka

  • Zdecyduj: wybierasz żywe drzewko czy sztuczne? Małe, średnie, a może sięgające do sufitu?
  • Ozdoby choinkowe: jakie będą pasować do twojego wnętrza? Może warto dokupić coś do tych starych i wysłużonych bombek?
  • Warto pamiętać, że świąteczne drzewko powinno być ustrojone według twojego gustu. Nie ma tu miejsca na kompromisy! Nie kupuj drzewka czy ozdób, które ci się nie podobają. Istnieje ryzyko, że w ostatnim momencie pobiegniesz do sklepu kupić coś nowego, co zaspokoi twoje estetyczne potrzeby.

Oszronioną choinkę ze zdjęcia znajdziesz w Miloo Home:

https://www.miloohome.pl/zielona-choinka-oszroniona-210cm.html

Ozdób choinkę: dobierz pasujące do siebie gadżety, aby mogły stworzyć piękny zestaw

Aby ułatwić sobie przygotowania do świąt, nie komplikuj rzeczy prostych z zasady. Zamiast kombinować z przesadnym aranżowaniem i umieszczaniem niepasujących do siebie

ozdoby choinkowe

 bombek, stwórz piękne, ale też funkcjonalne zestawy, które będą wspaniale komponować się z wnętrzem salonu.

Jeśli jesteś fanką klasycznych ozdób na choinkę, z nich też możesz tworzyć piękne zestawy, które będą się komponować nie tylko ze świątecznym drzewkiem, ale również innymi dekoracjami w twoim wnętrzu. Nie są to jednak identyczne bombki zapakowane w jednym, dużym pudełku. Dekoratorzy Miloo Home podeszli do tematu nieszablonowo.

bombka choinkowa

3. Zaplanuj rozmieszczenie pozostałych ozdób w domu

Jeśli nie tylko choinka, ale również inne przestrzenie w twoim mieszkaniu potrzebują świątecznej magii, zaplanuj, gdzie mają znaleźć się dane ozdoby. Dlaczego? Aby nie marnować czasu i nie spędzać całych nocy podczas robienia stoików, które nie zmieszczą się już na żadnym stoliku czy komodzie. Przesada na pewno nie jest dobra, zwłaszcza gdy chodzi o świąteczne ozdoby. Nie chcesz chyba zwariować z nadmiaru dzwoneczków, czerwonych kokardek czy jodłowych gałązek?

4. Zrób generalne porządki. Wymień stare świąteczne gadżety na nowe

ozdoby choinkowe lancuchy

Ten stary łańcuch jest nie tylko złamany w pół, ale dziwnym trafem pogubił wszystkie

 dzwoneczki, które na nim wisiały? Koniec z tym! Wszystkie niekompletne, zakurzone i stare świąteczne ozdoby w tym roku powinny znaleźć nowego właściciela. Ty natomiast zaopatrz się w odświeżone i piękne gadżety. Wiele z nich znajdziesz na stronie MilooHome.pl.

5. Zaangażuj w przygotowania całą rodzinę. Niech to będzie frajda!

W świątecznym zabieganiu bardzo często zapominamy o sobie nawzajem. Dlatego fajnie jest się zintegrować i zrobić coś razem, a że nie ma za bardzo czasu na rozrywki przed świętami… to trzeba podzielić się obowiązkami! Odpowiedzialność za poszczególne zadania później przerodzi się w zaangażowanie, a dzięki temu wszyscy będą jeszcze bardziej cieszyć się z wspólnie udekorowanego domu, ulepionych pierogów lub zastawionego stołu.

Dodaj komentarz