Własnoręcznie robione ozdoby do salonu -najciekawsze propozycje

rekodziela do salonu
Już od jakiegoś czasu zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli zależy nam na ozdobach do salonu, które są w stanie zmienić oblicze tego pomieszczenia, nie musimy wcale wydawać na nie majątku. Od niedawna jednak uwaga projektantów wnętrz zaczyna koncentrować się na ozdobach ręcznie robionych. Czy rzeczywiście plon pracy wykonanej naszymi własnymi rękami może sprawić, że salon zyska na atrakcyjności? Przy odrobinie talenty, pomysłowości i determinacji, nie jest to wcale niemożliwe.

Propozycja pierwsza – podszewki na poduszki

Wystarczy odwiedzić dowolną galerię wnętrzarską, aby przekonać się o tym, że piękne podszewki na poduszki potrafią być niebanalną, skupiająca na sobie wzrok, a jednocześnie nienachalną ozdobą. Niestety, te najładniejsze często maja też najwyższe ceny, a i tak często ich kolorystka nie pasuje do naszej koncepcji. Dlaczego więc nie przygotować ich samodzielnie? Z pomocą przychodzi materiał filcowy, igła i nitka, dowolna poduszka pozbawiona ozdób, Internet i… odrobina cierpliwości. W sieci można znaleźć wiele szablonów, którymi wystarczy się posłużyć, aby uczynić z poduszki małe dzieło sztuki.
Wiele osób obawia się, że ozdoby na poduszkę wykonane w ten sposób sprawdzą się jedynie wówczas, gdy jesteśmy miłośnikami stylu retro. Warto mieć jednak na uwadze to, że takie stereotypowe myślenie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Poza motywami kwiatowymi, które rzeczywiście wykorzystywane są najczęściej, możemy zdecydować się także na motywy zwierzęce, a nawet geometryczne – modne we wnętrzach nowoczesnych.

Propozycja druga – niebanalne dekoracje ścienne

Choć na ścianach zwykle zawieszamy lustra, reprodukcje znanych dzieł sztuki oraz sielskie krajobrazy, nie oznacza to wcale, że nie ma na nich miejsca na mniej banalne, a przy tym cieszące oczy dekoracje ścienne. Nie każdy z nas potrafi namalować obraz, który zachwyci gości i domowników. Czasem jednak nie potrzeba wcale umiejętności, ale przede wszystkim – pomysłu. Dziś w cenie jest oryginalność i niepowtarzalność, dlaczego więc nie wykonać dekoracji ściennych z kapsli albo z kolorowych wieczek od słoików. Tylko od nas zależy to, w jakie wzory zostaną one połączone. Pewne będzie jednak to, że będą one w stanie odmienić wnętrze salonu.

Propozycja trzecia – niebanalna lampka

Współczesny salon jest miejscem, do którego nie boimy się już wpuszczać światła. Co ciekawe, lampka może nam posłużyć nie tylko jako dodatkowe jego źródło, ale również jako nietypowa, bardzo osobista, a jednocześnie wzruszająca ozdoba. Wystarczy, że wybierzemy szczególnie bliskie naszemu sercu zdjęcia, a następnie wydrukujemy je i podkleimy do abażuru. Dzięki temu już po zapaleniu lampki będą one pięknie podświetlone. Jeśli umieszczanie zdjęć na abażurze wydaje nam się zbyt osobiste, możemy nieco zmodyfikować ten pomysł. Innym ciekawym przykładem jest znalezienie i wydrukowanie cytatu lub złotej myśli, która będzie nas inspirować albo zwyczajnie nas rozbawi. Ozdoba tego rodzaju ma i ten plus, że pasuje do wnętrza utrzymanego w każdym stylu.

Artykuł powstał we współpracy z Inspirello

 

Dodaj komentarz