Jak będą wyglądać wnętrza przyszłości?

Loft

Studyjne, otwarte pomieszczenia są pożądane przez wielu. Dzięki nim można poczuć się nawet na mniejszej powierzchni mniej ograniczonym. Mieszkania urządzone w tym stylu to tzw. wnętrza przyszłości. Są to pomieszczenia zintegrowane, dzięki którym odczuwa się większą swobodę we własnych czterech ścianach.

Co to są pomieszczenia zintegrowane?

Są to pomieszczenia, które pełnią wiele funkcji. Na rynku już od dawna króluje kuchnia amerykańska, czyli kuchnia otwarta. Od niedawna można spotkać co raz częściej tzw. wyspę, która delikatnie zaznacza różnicę między pomieszczeniami, zazwyczaj salonem i kuchnią. Wyspa taka to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wykorzystuje się środek kuchni, a jednocześnie może służyć jako stół. Podobnie jest we wnętrzach przyszłości – kuchnia i salon to jedno pomieszczenie. Można w ten sposób gotować i jednocześnie pilnować dzieci lub też organizować spotkania towarzyskie, podczas których się gotuje.

Jakie pomieszczenia są ze sobą łączone?

Oprócz wymienionych wcześniej kuchni i salonu, łączony jest również salon z pokojem dziecięcym. Dzieci przebywają wtedy większość dnia w pokoju dziennym, a własny pokój ma służyć głównie do spania. W bardziej ekstremalnych wersjach można spotkać się z postawieniem łóżka dla dziecka w pokoju rodziców lub w salonie.

Jak są urządzone otwarte mieszkania?

Przede wszystkim króluje szkło. Pomieszczenia są czasem oddzielone od siebie jedynie szklaną szybą. Można spotkać się również z drugim piętrem, które jest całkowicie odsłonięte, tzn. z góry widzimy prawie cały dół mieszkania. Mieszkania takie nie muszą być duże i najczęściej nie są. Dlatego liczy się funkcjonalność. Wysokie szafy, meble spełniające wiele funkcji to podstawa.

Nowoczesne meble spełniające wiele funkcji

Meble te stanowią jeszcze rzadko aranżację mieszkań. Są jednak co raz bardziej popularne, ponieważ jest to trend minimalistyczny, według którego żyje co raz więcej ludzi. Do mebli spełniających wiele funkcji należą np.:

  • stoliki, które po rozłożeniu służą również jako krzesła,

  • łóżka chowane w szafie,

  • łóżka służące również jako biurka,

  • półkotapczany,

  • stoliki z miejscem do przechowywania drobiazgów, książek, itp.

Inne rozwiązania, które są już szeroko znane, a były często używane w przyszłości i powracają to np.:

  • pufy lub inne siedziska służące również do przechowywania drobiazgów,

  • wyższe łóżka z wieloma szufladkami.

Zalety wnętrz przyszłości

Co raz więcej osób spędza większość dnia poza domem. Praca i hobby to zajęcia, które pochłaniają dużo czasu. Gdy każdy domownik ma własny pokój, rzadko są okazje do rozmowy. Zintegrowane pomieszczenia zmieniają te przyzwyczajenia. Widujemy częściej pozostałych domowników, zacieśniamy tak ważne rodzinne więzi.

Jest to rozwiązanie również dla singli lub par. Koniec z narzekaniem na ciasnotę i brak przestrzeni. Zintegrowane pomieszczenia dają nam większą swobodę, a brak tradycyjnych ścian przestrzeń.

Nie bez powodu co raz więcej ludzi żyje minimalistycznie. Dzięki takiemu podejściu oczyszcza się również głowę, myśli. Jeśli takie mieszkania nie przekonują, to może warto skorzystać z niektórych rozwiązań, jak np. łóżko chowane w szafie czy półkotapczan? Są to świetne pomysły dla kawalerek, ale również dla każdego mieszkania, aby zyskać cenną przestrzeń.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe dostępne na stronie http://www.radiuscentrum.pl/

 

Dodaj komentarz