Bez tego szpital nie może być dobry. Co cechuje świetną placówkę medyczną?

sprzet-medyczny

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości placówki medyczne stale rośnie. Widać to chociażby po tym, że powstaje coraz to większa liczba prywatnych ośrodków i przychodni. Planujesz odwiedzić jedną z nich lub osobiście zajmujesz się jej prowadzeniem? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kwestii: „co cechuje świetną placówkę medyczną”? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się, na jakie (nie zawsze oczywiste) aspekty należy zwracać uwagę.

Koncentracja na pacjencie

O odpowiednim podejściu do pacjenta wspominaliśmy już nieraz za sprawą poprzednich poradników. Najlepsze szpitale zawsze powinny stawiać na pierwszym miejscu komfort i wygodę pacjenta – bez względu na to, czy jest on nowy, czy też jest stałym bywalcem w placówce.
Szpital nie powinien również niczego ukrywać przed pacjentem. Na stronie internetowej warto zamieścić podstawowe informacje na temat lekarzy prowadzących oraz historię samej placówki. Jawny powinien być również cennik oraz wszystkie inne najpotrzebniejsze dla pacjenta dokumenty.

Zgrany zespół lekarzy

Los każdej placówki medycznej jest w dużej mierze uzależniony od zgrania lekarzy oraz szefostwa. Kierownictwo z najwyższego szczebla powinno odznaczać się odpowiedzialnością i zdolnością motywowania lekarzy. W końcu im lepsi lekarze, tym lepsza będzie placówka sama w sobie.
Kluczową kwestię stanowi także zatrudnienie doświadczonych oraz empatycznych pielęgniarek. Będą one nie tylko dodatkową pomocą dla samych lekarzy, ale również będą dodawać otuchy nieraz załamanym z powodu choroby pacjentom.

Najlepszy sprzęt medyczny

Jak już na pierwszy rzut oka odróżnić lepszy szpital od gorszego? Należy zorientować się, z jakiego sprzętu on korzysta. Jeśli będzie to nowoczesny sprzęt medyczny poświadczony wieloma autentycznymi certyfikatami – będzie to dobrze świadczyło o wybranym przez Ciebie szpitalu.

Stare i nieaktualne wyposażenie będzie świadczyło o niekompetencji dyrektora placówki oraz będzie sporo mówiło o jego skąpstwie – również w kwestii dobra pacjenta.
Na każdej sali medycznej powinny znajdować się udogodnienia takie jak specjalistyczne lampy medyczne LED czy panele nadłóżkowe. Szpital próbuje oszczędzić pieniądze na sprzęcie? Nie polecamy Ci z niego korzystać.

Jednolitość placówki

Przez ten podpunkt rozumiemy to, aby placówka medyczna stanowiła jedną, zgraną całość, i nie dzieliła się na oddziały, które nie mają ze sobą większego kontaktu.
Wielokrotnie spotykamy się ze szpitalami, wewnątrz których znajduje się spora ilość niepowiązanych ze sobą sektorów. Warto o tym wspomnieć, gdyż taki brak „ładu i składu” może sprawić, że pacjent poczuje się niekomfortowo.
A jak wiadomo, zdrowie psychiczne pacjenta pośrednio przekłada się na jego zdrowie fizycznie.

Świetna placówka medyczna – podsumowanie

Jak więc widzisz – dobrego szpitala nie definiuje tylko dobry lekarz prowadzący i atrakcyjna oferta.
Na odpowiednie działanie placówki medycznej składa się wiele pomniejszych czynników, a koncentracja na pacjencie, zgrany zespół lekarzy i najlepszy sprzęt medyczny to raptem kilka z nich.
Życzymy udanej kuracji!

Dodaj komentarz