Nietuzinkowy wystrój wnętrz

oryginalny design wnetrz
Już dawno minęły czasy, w których we wszystkich mieszkaniach zobaczyć mogliśmy takie same regały i meblościanki.

Już dawno minęły czasy, w których we wszystkich mieszkaniach zobaczyć mogliśmy takie same regały i meblościanki. Dzisiaj możemy cieszyć się dowolnym wystrojem wnętrz, idealnie zgodnym z osobistym gustem. Producenci oferują nam wszelaki asortyment, wykonany z rozmaitych materiałów, w dowolnym kolorze, o różnej funkcjonalności. Teraz każde wnętrze może być unikalne, dokładnie takie, jakie sobie wymarzymy. Zresztą zachęcają do tego sami projektanci wnętrz. Ich zdaniem każde mieszkanie powinno być odzwierciedleniem naszej duszy.

Wystrój wnętrz zgodny z naszym gustem

Dzisiaj królują rozmaite style. W niektórych mieszkaniach widoczny jest styl klasyczny, w innych ten nowoczesny. Nadal hitem jest styl skandynawski, modernistyczny, ale coraz popularniejszy staje się również ten eklektyczny. To właśnie on pozwala na zupełną dowolność. Można dobierać dowolne barwy dekoracyjne, łączyć różne style. Charakterystyczne jest w tym przypadku połączenie funkcjonalnych mebli, które są przede wszystkim praktyczne, ale również mnogość bibelotów, które świadczą o delikatnym przepychu i bogactwie wnętrza.

W stylu eklektycznym możliwa jest też ekstrawagancja w najlepszym wydaniu. Dozwolony jest przepych, ale i nawet najbardziej kontrowersyjne rozwiązania. Najważniejsze jest to, by w danym wnętrzu dobrze czuli się jego właściciele.

Doskonałym przykładem pełnej dowolności w aranżacjach danej przestrzeni jest erotyczna ścianka wspinaczkowa, która na razie została wystawiona w pewnym nowojorskim muzeum, ale nie ma wątpliwości, że inspirację z niej już niedługo zaczną czerpać ci, którzy właśnie teraz urządzają swoje własne „M”.

Nowoczesne rozwiązania wcale nie muszą być praktyczne

Jeszcze do niedawna oryginalny design wiązał się przede wszystkim z rozwiązaniami praktycznymi. Mieszkanie miało być wygodne i funkcjonalne, by dawać zupełny komfort jego użytkowania. Dzisiaj nowoczesność zakłada także opcje, które wiążą się jedynie z estetyką. Oznacza to, że poszczególne elementy wcale nie muszą być praktyczne, ale przede wszystkim mają dekorować. Wiele wnętrz przypomina dzisiaj galerie sztuki, gdzie tworzony jest tzw. artystyczny nieład, ale każdy element tworzy spójną całość.

Zmiana stylu? To możliwe

Najważniejsze jest dzisiaj to, że wystrojem wnętrz można się dowolnie bawić. Okazuje się, że aranżacje wnętrz mogą się dowolnie zmieniać. Wystarczy, że podstawa pokoju jest klasyczna, a dodatki można wymieniać dowolnie. Większość z nich nie wiąże się dzisiaj z dużą inwestycją finansową, więc zmiana wystroju nie jest problematyczna. Co więcej, projektanci oferują nam dzisiaj tak dużo rozwiązań, że z łatwością można dokonywać wszelkich zmian. Moda zresztą zmienia się co kilka sezonów, zupełnie tak samo, jak w przypadku rynku odzieżowego. Warto więc mieć mieszkanie zgodne z najnowszymi trendami.

Pamiętajmy, że dzisiaj wystrój wnętrz może być dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Nie sugerujmy się opiniami innych ani wnętrzami, które nie do końca nam pasują. Meblujmy i dekorujmy mieszkania tak, byśmy to my mogli w pełnym komforcie z nich korzystać i w nich się odprężać.

Artykuł został napisany w oparciu o materiały dostępne na stronie https://poliszdesign.pl/oryginalny-design-erotyczna-scianka-wspinaczkowa/

 

Dodaj komentarz