Łóżko piętrowe – ciekawy sposób na zaoszczędzenie przestrzeni

lozko-pietrowe-dla-dziecka

W pokoju dla dziecka musi znaleźć się nie tylko biurko i łóżko. Pokoje dziecięce pełnią o wiele więcej funkcji niż tylko sypialni i pokoju do pracy. Urządzenie pokoju dla dziecka jest więc zadaniem bardzo trudnym. Trudności zaczynają się piętrzyć, gdy konieczne jest urządzenie pokoju, w którym zamieszka dwójka rodzeństwa. Aranżacja może stać się jeszcze bardziej trudna, gdy pokój ma niewielki metraż. Jak pomieścić w nim wszystkie niezbędne meble? W jaki sposób wygospodarować przestrzeń do nauki i zabawy?

Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla rodzeństwa?

Na pewno w pokoju tym każde z dzieci powinno czuć się dobrze. Do tego ich wspólny pokój powinien być wygodny i piękny. Bardzo często wystrój pokoju dziecięcego po kilku latach wymaga jednak zmiany wystroju – samochodziki i misie przestają się podobać starszym dzieciom. Warto jednak urządzając pokój dla małych dzieci zadbać o to, aby znalazło się w nim stosunkowo uniwersalne wyposażenia. Wygląd i układ mebli w pokoju najmłodszych dzieci zależy głównie od rodziców. Z czasem jednak to dzieci zaczynają decydować o tym, jak ich pokój powinien wyglądać. Pogodzenie gustów dwójki dzieci może okazać się zadaniem bardzo trudnym. Warto więc podzielić pokój tak, aby każde z dzieci miało przestrzeń tylko dla siebie. W roli przepierzenia doskonale sprawdzają się parawany. W przypadku, gdy kolorystyczne upodobania rodzeństwa mocno od siebie się różnią, gdy niemożliwe jest osiągnięcie kompromisu, można każdą część pokoju pomalować na inny kolor. Wydzielenie odrębnych przestrzeni dla każdego dziecka to nie tylko sposób na intymność dla każdego z nich. Stosując to rozwiązanie uda się uniknąć konfliktowych sytuacji pomiędzy dziećmi.

Jakie łóżka do pokoju dla rodzeństwa?

To, że każde z dzieci powinno mieć oddzielne łóżko dla każdego jest kwestią nie podlegającą żadnej dyskusji. Czasem jednak wstawienie dwóch oddzielnych łóżek nie jest możliwe z uwagi na to, że na potrzeby dzieci nie udało się przeznaczyć największego pokoju. Taka sytuacja często spotyka osoby, które zajmują lokal w bloku – rodzice zajmują pokój największy. Jeśli więc przestrzeń w pokoju jest zbyt mała na to, aby wstawić do niego dwa oddzielne łóżka – rozwiązaniem jest zakup łóżka piętrowego. Łóżka piętrowe doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, które mają ograniczoną powierzchnię. Dzięki nim w pokoju pozostaje spora ilość wolnego miejsca, które można przeznaczyć na miejsce do zabawy czy wstawienie pojemnej szafy na ubrania. Zaoszczędzone dzięki piętrowemu łóżkowi miejsce można przeznaczyć także na wydzielenie w pokoju kącika dla nauki – może uda się nawet zmieścić w nim dwa oddzielne biurka.

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa jest zadaniem trudnym. Pokój musi być bowiem urządzony tak, aby każde z dzieci czuło się w nim dobrze. Podział na strefy pozwoli zachować dzieciom odrębność. Rozwiązaniem, które umożliwia zaoszczędzenie wolnej przestrzeni jest łóżko piętrowe. Zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń można wykorzystać na przykład jako miejsce do zabawy.

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl

 

Dodaj komentarz