Jak wybrać ciekawe akcesoria do sypialni?

wyposazenie-sypialni
Każdy marzy o tym, aby jego sypialnia była miejscem bardzo przytulnym. Szczególnie zależy nam na tym, gdy za oknem jest ponuro. Co zrobić, aby nasza sypialnia była ładna, komfortowa i ciepła?

Dobre, nastrojowe światło

Jest najlepszym sposobem na wyczarowanie intymnego, kameralnego klimatu, o którym marzymy chyba wszyscy. Aby taki efekt osiągnąć w sypialni nie wystarczy nam tylko górne światło. Musimy zadbać o to, aby w naszej sypialni znalazły się również lampy podłogowe, stołowe, kinkiety. Tego typu lampki pomogą nam w ociepleniu sypialni. Światło powinno być przytłumione. Doskonale więc sprawdzą się lampy z kloszami wykonanymi z wikliny, mlecznego szkła lub tkanin. Blask żarówki zmiekczą również lampy z abażurami o ciekawej fakturze – takie lampy dostępne są w popularnym markecie z artykułami wyposażenia wnętrz oraz w sklepach internetowych. W oprawach umieszczamy żarówki, które mają ciepłą barwę. Aby sypialnia była bardziej ciepła, dokładamy jeszcze lampiony i świece. Lampiony mogą być drewniane czy mosiężne. Będą dawać przyjemne, ciepłe światło, które szczególnie w długie jesienne i zimowe wieczory będzie cieszyło nasze oczy. Magiczny nastrój w sypialni pomogą nam stworzyć świece w eleganckim słoju ze złotymi dodatkami.

Spokojne kolory

Relaksowi sprzyjają stonowane barwy: szarości, biel, beż, zieleń, błękit, pastelowy róż. Kolory w sypialni powinny ze sobą harmonizować, dlatego znaczenie nabiera zarówno kolor farby na ścianach, jak i wykładziny bądź dywanu na podłodze, jak i kolor pościeli. Zdecydujmy się maksymalnie na 3 barwy, które do siebie pasują oraz na taką samą ilość deseni na tkaninach. Pamiętajmy, że nie wszystkie kolory dobrze ze sobą współgrają. Gdy nie mamy praktyki w dobieraniu odcieni, operujmy tylko tymi z jednej palety.

Naturalne materiały

Swojski charakter sypialni podkreślą meble oraz dodatki wykonane z rattanu, wikliny, plecionej trawy, drewna. Tego typu materiały szczególnie dobrze sprawdzą się w małej sypialni – dodadzą jej lekkości. Błyskawicznie stworzymy w sypialni kącik do czytania, gdy wstawimy do niej wiklinowy fotel, a na nim ułożymy miękką poduchę.

Klimatyczne dodatki

Sypialnia jest najbardziej intymną strefą w naszych mieszkaniach. Jest pomieszczeniem, w którym wielu z nas lubi przechowywać zdjęcia, pamiątkowe bibeloty, budzące ciepłe uczucia drobiazgi. W sypialni kobiety przechowują także perfumy i biżuterię. Niektóre z tych przedmiotów warto wyeksponować. Ze zdjęć można urządzić domową galerię. Wyjątkowo ciekawy efekt uzyskamy, gdy wszystkie zdjęcia oprawimy w ramy w jednym kolorze i stylu, a następnie powiesimy je wszystkie na jednej ścianie układając je symetrycznie. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu nie tylko zdjęć, ale także bibelotów, zadbajmy o to, aby w sypialni znalazły się efektowne półki. Pamiątkowe bibeloty możemy zgromadzić również na komodzie. Kolekcja będzie doskonale prezentowała się umieszczona na neutralnym tle.

W sypialni potrzebne są także świeże kwiaty. Do sypialni pasuje syngonium, grubosze, oplątwy.

Tekst powstał we współpracy z Home & You

 

Dodaj komentarz