Jak urządzić nowoczesny apartament- inspiracje

aranzacja-aparatamentu
Urządzenie stylowego wnętrza to ogromne wyzwanie. Dopasowanie do siebie wielu elementów nie jest łatwe. Co zrobić, aby urządzić piękny apartament w nowoczesnym stylu?

Zalety apartamentów

Przestronne mieszkanie, w którym może wygodnie zmieścić się duża rodzina, to marzenie wielu ludzi. Apartament kojarzy się z luksusem i prestiżem, gdyż stać na niego tylko bardzo dobrze zarabiających ludzi. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią dużą przestrzeń i źle się czują w ciasnych mieszkaniach. Apartament nie tylko daje możliwość wygodnego mieszkania domownikom, ale też pozwala na przenocowanie niespodziewanych gości w dogodnych warunkach.

Cechy stylu nowoczesnego we wnętrzu

Proste formy i stonowane, często chłodne barwy to charakterystyczne cechy stylu nowoczesnego, chętnie stosowanego we współczesnych wnętrzach. Styl ten unika zbędnego zdobnictwa i nadmiaru dekoracji, a docenia prostotę i minimalizm. Najlepiej, jeśli żadne urządzenia nie rzucają się w oczy – piekarnik, lodówka czy zmywarka powinny być zabudowane, a takie sprzęty jak czajnik schowane w łatwo dostępnym miejscu.
Bardzo istotnym czynnikiem w nowoczesnych wnętrzach jest otwarta przestrzeń i duża ilość światła. Cel ten można osiągnąć, stosując duże przeszklenia oraz łącząc poszczególne pomieszczenia, na przykład salon z kuchnią i przedpokojem.

Jak urządzić nowoczesny apartament?

Wbrew pozorom, styl nowoczesny daje całe mnóstwo możliwości. Takie wnętrze można urządzić na wiele sposobów! Jak można urządzić nowoczesne mieszkanie?

 • Wnętrze w szarościach
  Szary kolor na ścianie, szare płytki czy szara podłoga to gorący trend, od kilku lat bardzo popularny we wnętrzach. Kolor ten pozwala stworzyć unikalną atmosferę- jest niezwykle elegancki, pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Ostatnio często stosowanym materiałem we wnętrzach w odcieniach szarości, jest surowy beton lub jego imitacje. Szarość we wnętrzu jest uniwersalna i ponadczasowa!
 • Białe wnętrze
  Czysta, delikatna i estetyczna biel to kolejny kolor, który rządzi w mieszkaniach w ostatnich latach. Białe wnętrze zawsze robi duże wrażenie. To miejsce, w którym można się uspokoić i skupić myśli. Co więcej, do bieli łatwo dopasować inne elementy wystroju. W modzie są nie tylko białe ściany, ale także białe meble, drzwi oraz płytki.
 • Kontrasty
  Mieszkanie w stylu nowoczesnym może również opierać się na intensywnych, konstrastujących barwach, takich jak biel i czerń lub biel i szarość. Taki styl jest bardzo charakterystyczny, wyrazisty i pozwala na wyróżnienie się.
 • Wyraziste detale
  Chociaż styl nowoczesny preferuje stonowane i delikatne kolory, czasami pojawiają się w nim także bardziej intensywne barwy. Wyraziste elementy, takie jak uchwyty do mebli, lampy czy dekoracje, są mile widziane w nowocześnie urządzonych mieszkaniach! Najbardziej pożądane są czerwone, żółte, niebieskie czy złote detale.

Styl nowoczesny może mieć wiele odmian, ale podstawowe zasady są takie same- proste linie i figury, brak licznych zdobień i przewaga stonowanych barw sprawiają, że mieszkanie w nowoczesnym stylu zawsze robi świetne wrażenie!

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

 

Dodaj komentarz