Zmiennoobrotowe sprężarki śrubowe – do obsługi procesów wymagających zmiennej ilości sprężonego powietrza

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności są urządzeniami dostosowanymi do dynamicznych zmian w kwestii zapotrzebowania na sprężone powietrze, głównie w tych firmach, które nie są w stanie jednoznacznie określić, jaka ilość sprężonego powietrza będzie potrzebna do stworzenia partii towarów czy wykonania usług. 

Kiedy należy zakupić sprężarki zmiennoobrotowe?

Sprężarki zmiennoobrotowe są w stanie dostosować ilość sprężonego powietrza do potrzeb każdego zakładu produkcyjnego lub firmy usługowej. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca może cieszyć się z posiadania wydajnego, bezawaryjnego i dostosowanego do wymogów współczesnego rynku urządzenia, które jest idealnie dobrane do jego potrzeb.

Kompresory powietrza o zmiennej wydajności mogą pracować w każdej branży przemysłowej, w której zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest zmienne i niestałe. Sytuacja ta dotyczy szczególnie bardzo młodych przedsiębiorców, którzy dopiero pojawili się na rynku i zaczynają swoją działalność, w której wykorzystują kompresory przemysłowe. Bardzo często osoby te nie mają jeszcze stałych odbiorców ani zainteresowanych ich usługami kontrahentów. Przekłada się to na to, iż posiadanie sprężarek śrubowych o stałej wydajności może być dla nich nieopłacalne, gdyż eksploatacja i pobór mocy przez takie urządzenia warunkują straty finansowe, które na przestrzeni wielu miesięcy mogą skutecznie zdestabilizować pozycję finansową przedsiębiorstwa. W tym przypadku kompresor przemysłowy zmiennoobrotowy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest on, nie tylko tani w eksploatacji, ale również pracuje z taką samą wydajnością, jak inne typy i modele  sprężarek, które są dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży.

Zalety posiadania kompresorów przemysłowych o zmiennych obrotach?

Sprężarki zmiennoobrotowe śrubowe są także polecane tym przedsiębiorcom, którzy zajmują się różnego rodzaju działalnością, niekoniecznie wzajemnie się uzupełniającą czy też podobną do siebie. Oznacza to, iż niektóre zakłady produkcyjne czy firmy usługowe wykorzystujące kompresory przemysłowe, nie potrzebują posiadania sprzętu, który powinien pracować z pełną mocą przez 365 dni w roku. Nie wymaga tego ich działalność, gdyż często wykonują oni pojedyncze zamówienia na wytwarzanie towarów czy też świadczenie pewnych usług dla zainteresowanych nimi odbiorców.

W tym przypadku sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności dostosowują ilość sprężonego powietrza do potrzeb przedsiębiorcy, co wiąże się z ograniczeniem zbędnych wydatków poniesionych z tytułu zużycia energii elektrycznej i eksploatacji tego rodzaju urządzeń. Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności wyróżniają się trzema podstawowymi parametrami technicznymi. Mogą one pracować w zakresie ciśnień od 5 do 13 bar. Są one sprzętami bardzo wydajnymi, gdyż pokrywają zapotrzebowanie na sprężone powietrze na poziomie od 0,51 do 58,20 m3 na minutę.

Niski pobór mocy a zużycie energii elektrycznej – oszczędności dla firmy

Wszystkie sprężarki zmiennoobrotowe wyposażone w silniki elektryczne, mogą działać z mocą od 5,5 do 355 kW. Oznacza to, że wydajność pracy sprężarki w jednostce czasu pozwala zrealizować zapotrzebowanie na sprężone powietrze bez potrzeby marnotrawienia energii elektrycznej, wynikającej z pracy na tak zwanym jałowym biegu. Relatywne obniżenie wydajności sprężarki, które skutkuje ograniczeniem mocy tego sprzętu, a tym samym ilości pobieranej energii elektrycznej z sieci. W skali roku jest to oszczędność na poziomie kilkudziesięciu tysięcy zł. Posiadanie sprężarek zmiennoobrotowych  pozwala swobodnie wykonywać usługi, a także realizować cykle produkcyjne bez obawy o to, że zostaną one wykonane nieterminowo.

Zmiennoobrotowe sprężarki śrubowe to sprzęt nowoczesny, a także dedykowany przedsiębiorstwom, w których zaobserwować można dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza. To urządzenia dostosowane do każdej branży, bez względu na jej rodzaj i specyfikę. 

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Dodaj komentarz