Lazury Remmers – czym są i gdzie je stosować?

Lazury Remmers

Drewno to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w dekoracji naszych domów i mieszkań. Stosujemy je zarówno w środku, jak i z zewnątrz, przez co narażone jest na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników. Jednym z tych, które najmocniej mogą odbijać się na drewnie jest niewątpliwie pogoda. Deszcz, promieniowanie UV czy niska temperatura mogą sprawić, że elementy, które miały stanowić dekorację, w rzeczywistości będą wyglądały nieestetycznie a ich użytkowanie nie będzie bezpieczne. Aby tego uniknąć, warto zastosować lazurowanie, które przywróci drewnu naturalne piękno.

Czym jest lazura do drewna i jak się ją stosuje?

Głównym zadaniem lazury Remmers jest nie tylko zabezpieczenie powierzchni drewnianej, ale również wydobycie jej naturalnego piękna. Preparat ten jest mrozoodporny i powstaje na bazie żywic, które to właśnie zapobiegają skutkom szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych na drewno. Po nałożeniu, lazury tworzą nieprzepuszczalną dla wody powłokę i wnikają w powierzchnię drewna, co dodatkowo je zabezpiecza. Na powierzchni pokrytej tego rodzaju preparatem cząsteczki zbierają się nie przenikając do środka, co tworzy tak zwany efekt parlenia.

Sposób, w jaki nakłada się lazury Remmers zależy w głównej mierze od tego, czy stosujemy je na danej powierzchni pierwszy raz, czy może już kolejny. Surowe, wcześniej niemalowane drewno należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć bezbarwnym preparatem drewnochronnym. Konieczne jest również wyrównanie, wyszlifowanie i odpylenie podłoża tak, aby było ono maksymalnie czyste i suche. Dzięki warstwie gruntujące zapewnimy odpowiednią przyczepność pomiędzy powierzchnią a lazurą. Na tak przygotowane drewno można nałożyć do dwóch warstw lazury. Należy jednak pamiętać o odpowiednich odstępach czasowych pomiędzy nimi, co pozwoli na ich dokładne wyschnięcie. Jeśli natomiast powierzchnia już wcześniej zabezpieczana i wymaga tylko renowacji, możemy pominąć etap zabezpieczania jej bezbarwnym preparatem ochronnym.

Gdzie warto zastosować lazurę do drewna?

lazura do drewna Jak wspomnieliśmy już wcześniej lazury Remmers można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Preparaty te świetnie sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie, gdzie poszczególne elementy drewniane są nieustannie narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Możemy zatem użyć ich do zabezpieczenia tarasowej podłogi, mebli ogrodowych, płotów czy elementów dekoracyjnych. Bezbarwne lazury są również idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie naturalne piękno drewna i chcą je z niego wydobyć. Własnoręcznie wykonane meble w jadalni czy salonie będą doskonale prezentowały się w wnętrzu pełnym zieleni i elementów pochodzenia naturalnego.

Jakie są zalety lazur do drewna?

Jedną z największych zalet jest bezpieczeństwo, jakie zapewniają one drewnianym elementom oraz imponujący efekt wizualny, jaki możemy dzięki nim zyskać. Wybierając lazury Remmers możemy zdecydować się na wersję 3 w 1, która jest jedną z najwygodniejszych opcji. Zawierają one w sobie impregnat do drewna, powłokę gruntującą i lazurę, dzięki czemu używając jednego produktu możemy kompleksowo zadbać o powierzchnię. Renowacyjne nakładanie tego preparatu nie wymaga uprzedniego szlifowania. Oznacza to zatem że oszczędzamy nie tylko czas, ale także pieniądze.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie naszego Partnera: Timber Market.

Dodaj komentarz