Designerskie stoliki uzupełnieniem każdego modnie zaprojektowanego salonu!

stolik kawowy w nowoczesnym salonie
Salon – miejsce szczególne w całym domu. Ukierunkowane bowiem zarówno na swobodny odpoczynek i relaks po całym dniu, jak i miejsce spotkań towarzyskich w kręgu rodziny i znajomych. Centralnym punktem każdego pokoju gościnnego jest oczywiście strefa wypoczynkowa. A ta nie mogłaby istnieć bez stylowych i zarazem funkcjonalnych stolików.

W zależności od indywidualnych preferencji, mogą być wyrazistym elementem całej aranżacji, w designerski sposób nawiązującym do panującego wystroju lub przeciwnie, swoim minimalistycznym wyglądem harmonijnie współgrającym z otoczeniem, spełniając wszystkie potrzeby domowników. W przypadku stolików kawowych, jak i reszty salonowego umeblowania, wyobraźnia producentów nie zna granic, czego najlepszym dowodem jest bogata różnorodność oferowanych produktów, świetnie wpisujących się w każdy, nowoczesny wystrój wnętrz.

Kupujemy stolik do salonu – na co zwrócić uwagę?

Nie wystarczy wejść do sklepu i zakupić pierwszy model, jaki tylko przypadnie nam do gustu, aby zaraz po wniesieniu do domu stracił swój urok, gdyż nie spełni należycie osobistych oczekiwań. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań, warto dokładnie określić funkcje, jakie ma spełnić idealny stolik. Przede wszystkim, jest to dopasowanie do zestawu wypoczynkowego. Wiele nowocześnie zaprojektowanych modeli jest zróżnicowanych pod względem wielkości. Ostateczny wybór powinien być zatem uwarunkowany gabarytami sofy, aby w ten sposób proporcjonalnie współgrał z jej wyglądem, zapewniając domownikom, jak i gościom swobodny dostęp z jej poziomu. Kolejnym aspektem, który powinien być ważnym elementem wyboru designerskiej ławy jest opcja regulowania wysokości.

nowoczesny stolikWiele osób wychodzi z założenia, że nowatorskie meble są ukierunkowane wyłącznie na nietuzinkowy wygląd. Nic bardziej mylnego! Współcześni producenci doskonale zdają sobie sprawę, jak ważnym elementem jest pogodzenie walorów praktyczno-użytkowych z wizualno-estetycznymi. Doskonale obrazuje to kolekcja stolików kawowych ze wspomnianą wcześniej opcją regulacji, która w codziennym zastosowaniu ogranicza się do serwowania kawy i herbaty, „od święta” zaś przeistacza się w pełnowartościowy stół, przy którym można spożywać uroczyste posiłki.

Salon doprawiony o efektowny stolik

Przepis na salon idealny? Wygodny narożnik w towarzystwie oryginalnego stolika. Posiadanie designerskich mebli świadczy nie tylko o dobrym guście domowników, ale również znajomości obowiązujących trendów czy zapewnienia przyjemnych wrażeń estetycznych. Bogactwo dostępnych mebli skutecznie ułatwi zaprojektowanie wymarzonego salonu. Stoliki szklane, jak i drewniane czy z płyty MDF. Proste, lakierowane, przyjmujące finezyjny kształt czy awangardową postać. Występujące pojedynczo lub w zestawach – o różnych rozmiarach i wysokościach. Idealne do minimalistycznych, nowoczesnych i futurystycznych wnętrz, jak również tych, w których króluje industrialny chłód.

Artykuł powstał we współpracy z BBhome.

 

Dodaj komentarz