4 miejsca, o których zapominamy sprzątając łazienkę

lazienka

Łazienka to pomieszczenie, gdzie sterylna czystość jest rzeczą oczywistą. Do sprzątania łazienki wykorzystywane są silne środki czyszczące i dezynfekujące. Sprzątamy tam bardzo dokładnie z nadzieją, że każdy detal będzie czysty i wolny od drobnoustrojów mogących wywołać choroby. Są jednak miejsca, do których bardzo rzadko zaglądamy i zapominamy o nich niemal przy każdym sprzątaniu. Zobacz, które miejsca w łazience są najczęściej pomijane i nie zapomnij o nich już nigdy więcej.

Pralka

O tym, żeby wyczyścić wannę czy umywalkę pamięta każdy, ale dokładne wyczyszczenie pralki to już zupełnie inna historia. Większość z nas przeciera pralkę z zewnątrz. Usuwa z niej kurz, a niekiedy również osad z kamienia, który powstaje po wyschnięciu kropelek wody osiadających na niej. Tylko nieliczni decydują się także na czyszczenie wnętrza pralki, choć to wcale nie takie trudne jakby mogło się wydawać. Do czyszczenia wystarczy zakupić specjalny środek dostępny w sklepach z chemią gospodarczą. Następnie wrzucić pojemnik do pralki i włączyć ją. Po skończeniu „prania” wyjmujemy puste opakowania i możemy cieszyć się lśniącą pralką.

Mydelniczki, kubeczki i szczoteczki

W większości domów podczas sprzątania łazienki podnosimy mydelniczkę, kubek do mycia zębów i szczoteczki i przecieramy półkę czy brzeg umywalki, gdzie na co dzień stoją. Na tym kończy się czyszczenie tych miejsc. A przecież nie tylko półki brudzą się, ale również przedmioty na nich ułożone. Dlatego pamiętaj, że za każdym razem należy dokładnie umyć także mydelniczkę, pojemnik na mydło w płynie oraz kubeczki i pojemniki, w których znajdują się szczoteczki do zębów.

Górne elementy mebli łazienkowych

Niestety mamy tendencję do opuszczania miejsc niedostępnych. Wśród nich są górne elementy szafek. Niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu sprzątamy, rzadko wycieramy z kurzu szafki umieszczone wysoko. Postaraj się, aby już nigdy nie opuszczać tej części łazienki.

Ściany łazienki

W przypadku ścian łazienkowych problemem nie jest ich mycie, a raczej nieprawidłowe korzystanie ze środków czyszczących. Większość osób sprzątających łazienki spryskuje płytki środkiem czyszczącym i zaraz go zmywa. Warto jednak wiedzieć, że aby środek zadziałał skutecznie należy go  nanieść na płytki i pozostawić na kilkanaście minut. W tym czasie środek działa grzybo- i bakteriobójczo. Dopiero po upływie tego czasu należy usunąć detergent z powierzchni pokrytej mozaiką lub płytkami.

Sprzątanie łazienki, niezależnie od jej wielkości jest bardzo pracochłonne i wymaga sporo czasu. Bywa, że sprzątamy niedokładnie z powodu zmęczenia lub przeoczenia. Takie podejście nie jest najlepszym, ponieważ to właśnie łazienka jest prawdziwym rajem dla wszelkich drobnoustrojów. Jeśli nie chcesz mieć współlokatorów zadbaj o to, by Twoja łazienka zawsze lśniła czystością.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

 

Dodaj komentarz