Marzysz o nowym aucie? Zobacz, jak go możesz sfinansować

finansowanie nowego auta

Chociaż Polacy nie stronią od nabywania aut używanych, marzeniem wielu osób jest pojazd fabrycznie nowy. Taki zakup wcale nie musi jednak pozostawać w kręgu marzeń niemożliwych do zrealizowania. Sprawdź, w jaki sposób możesz go sfinansować.

Jak wynika z danych przekazanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w 2017 roku zarejestrowano ponad 483 tys. nowych samochodów. Chociaż w większości przypadków na pojazdy fabrycznie nowe pozwalają sobie przede wszystkim przedsiębiorcy, rośnie liczba klientów indywidualnych zainteresowanych propozycją salonów samochodowych. Aby skorzystać z oferty, wcale nie trzeba dysponować gotówką – istnieją inne sposoby finansowania.

  • Kredyt na samochód

Najpopularniejszą formą finansowania zakupu fabrycznie nowego pojazdu jest kredyt na samochód. Właściwie każdy bank ma przygotowaną ofertę, dzięki której można nabyć pojazd, rozkładając zobowiązanie na miesięczne raty.

Kredyt na samochód to korzystne rozwiązanie, ponieważ:

  • pozwala nabyć auto bez konieczności angażowania dużej gotówki,
  • umożliwia rozłożenie wydatku na raty dopasowane do sytuacji materialnej kredytobiorcy,
  • pozwala na dopełnienie formalności bezpośrednio u dealera – oznacza to oszczędność czasu.

Aby jednak zakup pojazdu na kredyt był korzystnym rozwiązaniem, nie można decydować się na przypadkową ofertę. Trzeba porównać dostępne możliwości i wybrać tę najbardziej przystępną i dopasowaną do potrzeb.

Wybierając ofertę kredytową, zwróć uwagę na takie czynniki jak np.:

  • okres kredytowania – im dłuższy, tym niższa miesięczna rata,
  • wysokość rat – nie mogą stanowić nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu,
  • RRSO – im niższe, tym niższa całkowita suma kredytu do spłaty.

Jeśli zależy Ci na niskich miesięcznych ratach, zwróć uwagę m.in. na Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku. Specyfika tej formy finansowania pozwala na obniżenie wysokości miesięcznych rat nawet o 40% (w porównaniu z ofertą Kredytu Standard). RRSO na poziomie 11,48% zawierające szacunkowy koszt AC oznacza niską całkowitą kwotę do spłaty. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany samochodu na nowy – bez konieczności angażowania dodatkowej gotówki. To zasługa gwarancji odkupu pojazdu przez dealera.

Jeżeli chcesz ubiegać się o kredyt samochodowy, musisz dopełnić kilku formalności:

  • wypełniasz wniosek kredytowy,
  • przedstawiasz wymagane dokumenty finansowe, np. zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów,
  • dostarczasz dokumenty potwierdzające tożsamość.

Następnie czekasz na decyzję kredytową (nawet w ciągu 1 godziny). Jeśli jest pozytywna, nowym pojazdem możesz wyjechać już za kilka dni – po dopełnieniu formalności między bankiem a salonem samochodowym.

W przypadku kredytu samochodowego, nabywca nie jest jedynym właścicielem pojazdu. Współwłaścicielem jest również bank.

  • Kredyt gotówkowy

Zakup samochodu można sfinansować również kredytem gotówkowym. To rozwiązanie korzystne dla tych osób, które – poza nabyciem auta – chcą pozyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na jeszcze inny cel. Na korzyść przemawia również fakt, że właścicielem skredytowanego w ten sposób auta jest wyłącznie nabywca.

Decydując się na kredyt gotówkowy, należy liczyć się z wyższymi kosztami – jest on bowiem droższy niż typowy kredyt samochodowy. Krótszy może być też okres kredytowania. Minusem będzie również konieczność wykupienia ubezpieczenia – szczególnie, jeśli wsparcie finansowe opiewa na wysoką kwotę.

Zastanawiasz się, jak najlepiej sfinansować zakup pojazdu? Rozważ wszystkie możliwości – przeanalizuj „za i przeciw” konkretnych propozycji. Niech decyzja będzie podjęta świadomie – tak, aby zapewniała maksymalne korzyści.

 

Dodaj komentarz