Jak dekorować kuchnię?

nowoczesna kuchnia wyposazenie

Kuchnia jest nie tylko przestrzenią do gotowania i jedzenia, ale także to właśnie tutaj rozgrywa się cała akcja w domu. Mają w niej miejsce imprezy, spotkania rodzinne. To prawdziwe serce domu. Niezależnie od tego, czy odnawiamy, remontujemy czy po prostu odświeżamy to miejsce, zastanówmy się, zanim wprowadzimy ostateczne zmiany. Zainspirujmy się, aby przekształcić ten obszar w coś wyjątkowego.

Czerń i biel

Możemy się trzymać monochromatycznej palety, jednocześnie dodając oryginalny wygląd i osobowość kuchni. Ciekawy wzór, np. nowoczesny biało-czarny zyzak, biegnący przez płytki, przepięknie wygląda i jest nieoczekiwany.  Jeśli brakuje nam miejsca w szafce, rozważmy wiszące półki. Możemy na nich trzymać często używane narzędzia lub ulubione akcesoria.

Coś niebieskiego

Jeśli jesteśmy gotowi na kolor, pomyślmy o niebieskim. Aby uzyskać natychmiastowe odnowienie wnętrza, pomalujmy szafki. Blady odcień błękitu jest wesołą alternatywą dla eleganckiego, białego wnętrza.

Półki

Wykorzystajmy każdy centymetr miejsca, aby zaoszczędzić powierzchnię. Na przykład regał może stanowić swoiste wyzwanie dla trzymania talerzy, obrusów i sztućców. Aby zdobyć nieoczekiwany, dekoracyjny akcent, dopasujmy jego tył do tapety. Wtedy dopasuje się stylistycznie.

Strefy neutralne

Rozgrzejmy neutralną kuchnię, zapraszając różne odcienie (szary, kości słoniowej, kremowy) i różne tekstury. Zdecydujmy się na strefy neutralne. W ten sposób możemy łatwo maksymalizować powierzchnię na szafki. Możemy je postawić od podłogi, aż po sufit.

Świetne wnętrze

Kuchnia, która otwiera się na główną część salonu, może być niezwykle ekscytującą przestrzenią do dekoracji. Duży stół jest gotowy na świąteczne kolacje, wieczory z grami, a nawet intensywne projekty naukowe. Zachowajmy nowoczesny klimat, swobodny i fajny. Połóżmy dywan w czarne i białe pasy i zawieśmy oryginalne firanki.

Słoneczny dzień

Mała kuchnia i niewielki budżet wymagają starannego i kreatywnego planowania. Możemy połączyć szaro-białą paletę z cytrynowi i turkusowymi akcentami.

Dodaj komentarz