Czym udekorować ściany?

aranżacja mieszkania

Każdy, kto kiedykolwiek próbował stworzyć wystrój danego pomieszczenia dobrze wie, że najważniejsze są dodatki. Nawet najlepsze meble i najwymyślniejsze kolory ścian nie zrobią odpowiedniego wrażenia jeśli nie zwrócimy uwagi na detale. W szczególności dlatego, że nie ma nic gorszego niż „gołe” ściany. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym rozwiązaniom w ich dekorowaniu.

Plakaty

Bodajże najprostszy, ale też dający największe pole do popisu sposób na upiększenie naszego wnętrza. Do wyboru mamy zarówno rzeczy komercyjne jak i bardziej artystyczne. Zwykłe zdjęcia lub też drukowane obrazy. Warto również dokładniej przyjrzeć się plakatom filmowym. Zarówno te z filmów obecnie dostępnych w kinach jak i te retro pomogą nam uzyskać interesujący efekt w naszym wnętrzu. Jeszcze oryginalniejszym wyborem jest połączenie obu trendów. W internecie bez problemu możemy znaleźć plakaty współczesnych filmów wykonanych w bardziej artystycznym, starodawnym stylu. Ciekawym zabiegiem jest także zawieszenie plakatu z wydarzenia, w którym braliśmy udział. W ten sposób nie tylko zadbamy o wygląd ścian, ale także będziemy mogli wspominać dobrze spędzony czas.

Światła

Nieważne czy wybierzemy ledowe punkciki czy fantazyjne girlandy, świetlne dekoracje dają wspaniały efekt. Szczególnie teraz, gdy w sklepach możemy wręcz przebierać w tego typu akcesoriach, warto się w nie zaopatrzyć. Świetnie sprawdzają się także zestawienia kilku różnych światełek ułożonych w fantazyjne wzory. Dekoracja połączona z użytecznością – zestaw idealny.

Rośliny

Oczywiście najlepiej będą się prezentować rośliny pnące, różnego rodzaju bluszcze itp. Jednakże oprócz klasycznych kwiatów mamy także bardzo ciekawą roślinną alternatywę. Coraz popularniejszym trendem w aranżacji wnętrz jest mech. Specjalna dekoracyjna odmiana może być wykorzystana na mnóstwo sposobów. Możemy użyć go na całej jednej ścianie tworząc zieloną powłokę. Świetnie prezentują się także fragmenty. Pionowe pasy, wysepki, kwadraty czy napisy. Ten niebanalny efekt przykuję uwagę wszystkich gości. Sam mech jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Nie trzeba go podlewać ani przycinać, jest więc idealny dla osób, które chcą mieć w swoim domu rośliny, lecz nie mają czasu się nimi zajmować.

Dodaj komentarz