Dekoracja okna w sypialni

wyposazenie sypialni w nowoczesnym domu

Dekoracja okna w sypialni

Czy montowanie karniszy, na których mogą zawisnąć firanki i zasłony to przeżytek? Czy w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach, wypada zawiesić firanki? Jak osiągnąć kompromis, pomiędzy nowoczesnością, a wrażeniem przytulności? Aby stworzyć piękne wnętrze, nie wystarczy trzymać się sztywnych zasad, określających przynależność poszczególnych elementów aranżacji do określonego stylu. Piękne wnętrze, to przede wszystkim wnętrze z charakterem, oddające swoim stylem gust gospodarzy. W sypialni wypoczywamy. W porównaniu do pozostałych pomieszczeń w domu, nie spędzamy w niej wielu godzin, jednak, aby wypoczynek był efektywny, warto urządzić sypialnię według własnego gustu. Dekoracja okna, jako mocny, widoczny na pierwszy rzut oka element wystroju, znacząco narzuca styl w całym wnętrzu.

Czy odpowiednie będą zasłony?

Nieduże wnętrza, doskonale otworzą się optycznie oraz nabiorą większej jasności, gdy zrezygnujemy z zasłon i firanek. Przytłaczające, ciężkie fałdy materiału odpowiednie są do dużych, nasłonecznionych przestrzeni, które pięknie wypełniają. Gdy decydujemy się na wnętrze nowoczesne, jednak zależy nam na zasłonięciu okna warstwą woalu lub podobnego, firanowego materiału, można pójść na kompromis i wybrać rolety rzymskie. Montowane do ramy okiennej lub na karnisz rolety, które można podnosić na dowolną wysokość oraz niezajmujące wiele miejsca w obrębie okna, doskonale nadają się do sypialni, ocieplając optycznie pomieszczenie.

Jaka może być alternatywa?

Rezygnując z zawieszenia karnisza, a co za tym idzie firanek i zasłon, wybieramy proste rozwiązania, które znacznie ograniczają czas, potrzebny do utrzymania w czystości dekoracji okiennych. Alternatywa dla zasłon, czyli przede wszystkim rolety naokienne i żaluzje drewniane to produkty, które wygodnie funkcjonują w nowoczesnej sypialni. Pięknie będą prezentowały się w towarzystwie łóżka tapicerowanego oraz nowoczesnej, gładkiej strukturą, narzuty. Roletki tekstylne dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu z pewnością uda się dobrać je do kolorystyki wnętrza, z pewnością wpasują się w gust gospodarzy. Zdecydowanie warto zaufać  swoim, własnym upodobaniom.

Dodaj komentarz