Kupuj z rabatem i pomagaj

Kupuj z rabatem i pomagaj

Uzupełniasz garderobę na nowy sezon i nie chcesz wydać fortuny? Poluj na okazje! Ostatnio możesz też zaoszczędzone w ten pieniądze przelać na konto instytucji charytatywnej.

Wyprzedaże

Robiąc zakupy, warto być przewidywalnym. Z końcem danego sezonu, produkty, które jeszcze się nie sprzedały przeceniane są nieraz i o 70%. Tyczy się to również sklepów on-line. Ktoś stwierdzi, że czekanie całe lato na kupno letniej sukienki nie ma sensu, ale nie jest tak do końca. Elementy garderoby, które stworzą tak zwaną bazę będziemy wykorzystywać całymi latami. Jakie to elementy? Obowiązkowo „mała czarna”, dobrej jakości jeansy, biały bawełniany t-shirt czy czarna marynarka, bądź żakiet. Dlatego takie produkty można spokojnie kupić „na przyszły rok” i nie obawiać się tego, że wyjdą z mody lub nie przydadzą się w następnym sezonie. Coraz częściej zdarzają się także tak zwane „mid-season sales”, czyli obniżki w połowie sezonu. Jedyną związaną z nimi bolączką jest tłumy w sklepach i momentalnie przebrany towar. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe sklepów i tam kupować wybrane produkty. Zakupy on-line są dużo wygodniejsze, i w dodatku – zawsze możemy zwrócić dany towar. Dlatego też nie ma problemu z przymierzeniem danego stroju.

Kupony rabatowe

Dobrą opcją jest kupowanie z wykorzystaniem kuponów rabatowych. Można uzyskać je, rejestrując się poprzez stronę internetową czy na przykład aplikację mobilną. Kupony zmieniają się dość często, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Kilka razy w roku organizowane są także akcje typu weekend okazji, wtedy kupony rabatowe do wybranych sklepów ważne są przez dwa, trzy dni, można je uzyskać także wraz z niektórymi magazynami modowymi. Największą różnorodność kuponów dają jednak dedykowane im strony. Oferują one zniżki na wiele kategorii produktów, począwszy od odzieży i obuwia, poprzez multimedia, na elektronice kończąc. Okazje oczywiście są ograniczone czasowo. Zaletą takich kuponów jest też fakt, że nie jest potrzebna konkretna ilość zainteresowanych osób, jak przy ofertach grupowych, żeby skorzystać z promocji.

Oszczędzając, pomagasz

Korzystając z kuponów można zaoszczędzić na przykład połowę ceny. Jeśli więc kupimy sobie nowe jesienne sztyblety za 150 złotych, zamiast za 300, do kieszeni wraca całkiem sporo pieniędzy. Od niedawna, można częściowo przeznaczyć ten zwrot na cele charytatywne. Projekt „Zaangażowani” to inicjatywa Zrabatowani.pl. Kupując w sklepach on-line, z wykorzystaniem kuponów, od razu część zaoszczędzonych pieniędzy przelać można na konto jednej z fundacji czy stowarzyszeń, współpracujących z projektem. Do pomagania okazji jest sporo, ponieważ kupony rabatowe można wykorzystać w szerokim wachlarzu sklepów, porównując ceny 2,5 mln produktów. Nowe promocje pojawiają się przez cały rok, więc okazji do skorzystania z kuponów jest naprawde sporo. Oczywiście, przelanie określonej kwoty na konto instytucji charytatywnej nie jest obligatoryjne, ale warto przez chwilę zastanowić się nad tym, czy tak naprawdę taka forma pomagania nie jest najprostszą z możliwych. Nie musimy podejmować żadnych dodatkowych działań, szukać wolontariuszy czy numerów kont fundacji. Dzięki temu, sprawiając sobie trochę radości, pomagamy też innym.

Za przygotowanie artykułu odpowiada portal zrabatowani.pl.

 

Dodaj komentarz