Przeprowadzka – zawsze o tym pamiętaj!

przeprowadzka-bagaze

Czy Ty też popełniasz te typowe błędy i sądzisz, że przeprowadzka nie wymaga dobrej organizacji i, że wystarczy wszystko przewieźć i załatwione. Większość osób stresuje się przeprowadzką, ale zapomina, jak istotne jest dobre przygotowanie. Jego brak sprawia, że wszystko przebiega w stresie, a po przewiezieniu mienia na miejsce niczego nie można znaleźć. O czym więc należy pamiętać? Podpowiadamy?

Planuj, planuj, planuj

Dobry plan to podstawa i dotyczy to również przeprowadzek. Pamiętaj więc, by odpowiednio wcześnie zorganizować kartony – im będą grubsze i porządniejsze tym lepiej, miej też na uwadze fakt, że masz o wiele, wiele, wiele więcej rzeczy niż Ci się wydaje i zadbaj o to, by kartonów było naprawdę sporo.

Zaopatrz się też w grubą taśmę klejącą, folię bąbelkową, ostre nożyczki i flamastry – jeśli chcesz, by wszystko przebiegło sprawnie i bez większych stresów to niezbędne artykuły.

Kolejna kwestia – zaplanuj co i kiedy będziesz pakować, taki plan będzie bardzo pomocny. Dobrze zacząć od spakowanie rzeczy, których na co dzień nie używamy, na przykład ubrań sezonowych, narzędzi, zapasowych kompletów pościeli, a kuchnię i łazienkę zostawić sobie na koniec.

Co istotne, skontaktuj się z firmą przeprowadzkową z wyprzedzeniem – choć na rynku działa wiele firm niektóre z nich mają bardzo napięty terminarz i może się okazać, że organizacja transportu we wskazanym przez Ciebie dniu jest niemożliwa.

Podpisuj kartony!

Z niewiadomej przyczyny ta czynność często jest pomijana przez pakujące się osoby. Bieżące opisywanie kartonów nie zajmuje wiele czasu, a jest bardzo pomocne, zarówno podczas załadunku mienia, jak i w czasie rozpakowywania. Warto więc na każdym kartonie umieścić informacje: szkło, książki, ubrania, sprzęt elektroniczny i tak dalej. Dobrze i dokładnie opisane kartony bardzo usprawnią rozpakowywanie w nowym lokum.

Pakuj się z głową

Nie w tym rzecz, by wszystko powrzucać do kartonów, zakleić taśmą i przetransportować. Warto nie tylko dobrze posegregować wszystkie przedmioty, ale też pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zanim różnego typu szklane przedmioty umieścimy w kartonie zabezpieczmy je folią bąbelkową, będzie ona dodatkową ochroną przed uszkodzeniem. Jeśli natomiast pakujemy ciężkie przedmioty, na przykład książki, miejmy na uwadze fakt, że karton to tylko karton i jeśli umieścimy w nim zbyt duży ciężar, jego dno rozerwie się a nasze mienie wyląduje na podłodze. Kolejna rada – wszystkie szafki i szuflady powinny być pozaklejane, a lodówki i zamrażarki rozmrożone.

Podpowiadamy też, że przeprowadzka i wielkie pakowanie to doskonała okazja, by zrobić porządek i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, mebli, sprzętów i tak dalej. Wiele firm przeprowadzonych zajmuje się nie tylko przewozem mienia, ale też transportem niepotrzebnych rzeczy na składowiska odpadów komunalnych.

Na zakończenie

Na rynku działa wiele firm, które doskonale znają się na przeprowadzkach i z pewnością udzielą wiele istotnych rad i wskazówek, warto jednak samemu wszystko dokładnie zaplanować i zaoszczędzić sobie nerwów podczas transportu mienia.

Źródło: taxibagazowe.net

Dodaj komentarz